Meta Platforms chce otestovat nástroje, které ji přiblíží ke spuštění svého metaverza. Ve zprávě Společnost uvedla, že testy proběhnou v její rámci VR platformy Horizon Worlds. Některé z testovatelných nástrojů zahrnují také nástroje používané k prodeji digitálních aktiv.
Plánovaný Metatest
Předem vybraná skupina tvůrců obsahu bude mít přístup k těmto nástrojům pro vytváření virtuálních položek. Tyto položky zahrnují virtuální vrstvy, hry a módní doplňky v rámci Horizon Worlds, které jsou přístupné prostřednictvím headsetů pro VR. Meta poskytla některé informace o vývoji v tiskové zprávě:
„I když to dnes spouštíme jako test s hrstkou tvůrců, abychom získali jejich zpětnou vazbu, tyto typy nástrojů jsou kroky k naší dlouhodobé vizi metaverza, kde si tvůrci mohou vydělávat na živobytí a lidé mohou nakupovat digitální zboží, služby a zážitky.”
Společnost Meta, která již loni v říjnu zřídila pro tvůrce fond ve výši 10 milionů dolarů, plánuje také otestovat program „bonus pro tvůrce“. Bonusová funkce bude dostupná několika uživatelům Horizon Worlds v USA a odmění tvůrce, kteří dosáhnou určitých cílů. Podle Meta to zahrnuje „budování světů, které přitahnou nejvíce stráveného času“. Příjemci bonusů obdrží své platby v plné výši a také nebudou muset platit žádné související poplatky. Tato politika je v ostrém kontrastu s příjmy realizovanými z virtuálních položek, kde uživatelé musí platit provizi. Bonusové platby budou probíhat každý měsíc.
Meta generální ředitel Mark Zuckerberg se také zmínil o iniciativách společnosti. V projevu, která se konala pomocí avatarů v Horizon Worlds s několika prvními uživateli, generální ředitel uvedl:
“Chceme, aby tu byly jen tuny úžasných světů, a aby se to stalo, musí existovat spousta tvůrců, kteří se dokážou podpořit a udělat z toho svou práci.”
Metaverse faktor
Horizon Worlds je projekt Meta vytvořený poté, co společnost změnila svůj název z Facebooku. Imerzivní platforma Meta má nyní více než 10 000 světů s více než 300 000 uživateli v USA a Kanadě.
Meta už má značné investice v sektoru virtuální a rozšířené reality. Tato technologická společnost je také v současné době přímým konkurentem s dalšími začínajícími hráči virtuálního světa.
Vznikající metaverza rychle přitahujé mnoho velkých společností poté, co zažila masivní explozi v roce 2021. Proběhlo také několik kol financování pro společnosti orientované na metaverza, které zaznamenaly získání vysokých částek. Také nezaměnitelné tokeny (NFT) se staly poměrně populárními a mnohé z nich se již prodaly za působivé množství peněz.
Faktor metaverse se přenesl i do roku 2022 a do tohoto konceptu se pouští stále více velkých jmen. Jedním z nejnovějších případů je dvoumiliardová iniciativa výrobce hraček značky Lego, Sony a herní společností Epic Games.