Senátor z Alabamy Tommy Tuberville představil nový návrh zákona, který by mohl připravit cestu pro zahrnutí krypto aktiv jako součást penzijních plánů 401(k). Republikánský zákonodárce se domnívá, že vláda by neměla omezovat typ aktiv, která si lidé mohou vybrat pro své penzijní plány.
V březnu vydalo americké ministerstvo práce regulační pokyny ve snaze zakázat účtům 401(k) investování do krypto aktiv, přičemž vyčlenilo tuto konkrétní třídu aktiv. 401(k) je zaměstnavatelem sponzorovaný penzijní plán s definovanými příspěvky.
Senátor obhajuje finanční svobodu
Dříve mohli účastníci penzijního plánu využívat „zprostředkovatelská okna“, nástroj používaný střadateli k vlastnímu výběru svých penzijních investic. “Nové pokyny agentury ukončují tuto tradici ekonomického posílení ve prospěch vládní kontroly velkého bratra,” uvedl Tuberville.
Senátor pevně věří, že Američané by měli mít možnost investovat své penzijní úspory, jak chtějí. Zákon o finanční svobodě jim přesně to umožní, pokud projde Kongresem. Návrh zákona by zakázal ministerstvu práce omezovat typ investic, které mohou občané USA zahrnout do svých důchodových planů.
„Ať už věříte nebo nevěříte v dlouhodobé ekonomické vyhlídky kryptoměny, volba, do čeho investujete své penzijní úspory, by měla být na vás – nikoli na vládě.“
Senátoři jako Tuberville a Cynthia Lummis již dlouho bojují za to, aby byla krypto aktiva pro Američany dostupnější a zastavili příliv tvrdé regulace, kterou podle všeho hodlají zavést stávající zákonodárci.
V souvislosti s vývojem se jedna z největších kritiček kryptoměn, senátorka Elizabeth Warrenová, opět vydala na válečnou stezku. Tentokrát se politička z Massachusetts zaměřila na investičního giganta Fidelity kvůli jeho plánům zahrnout kryptoměny do důchodových balíčků.
Jak jsem vás informovali, v dubnu největší poskytovatel penzijních fondů 401(k) v zemi oznámil, že na svou platformu zařadí bitcoin. Warrenová poté prohlásila, že „volatilita bitcoinu je umocněna jeho náchylností k rozmarům jen hrstky influencerů.“
Tento týden poslala dopis generálnímu řediteli společnosti Fidelity spolu se senátorkou Tinou Smithovou z Minnesoty, ve kterém se zeptala, jaká opatření společnost přijímá, aby bojovala s touto volatilitou. Není to poprvé, co se Warrenová snaží tento sektor rozdrtit.
Jak však poukázal Tuberville, měla by to být volba jednotlivce, nikoli hrstky vysoce postavených politiků.