Téměř stoprocentním zhroucením si prošel token Luna během globálního výplachu naprosté většiny investičních aktiv minulý týden. V současné době probíhá vyšetřování toho, jakým způsobem byly řízeny peníze při pádu stablecoinu Terra, což ovšem nebrání nadšencům stále investovat do této potopené lodě. V Jižní Koreii se investoři tohoto hazardu nebojí a ve velkém nakupují tokeny Luna s tím, že doufají v její znovuzrození.
Luna a neochvějní investoři
S trochou nadsázky lze říci, že kryptoměna Luna je více populární po svém krachu, než před ním, a že za současné situace přitahuje mnohem větší pozornost spekulantů. Jihokorejští investoři se po pádu Luny o 99,99 % rozhodly vsadit na zázrak a hromadně tuto kryptoměnu nakupují. Tyto spekulanty nezastavil ani fakt, že během propadu Luny bylo ztraceno přibližně 42 miliard dolarů. Na Jihokorejských blozích se šíří následující informace od anonymního investora.
„Luna byla kdysi hlavní mincí první desítky tržní kapitalizace, takže udělají cokoliv, aby ji oživili.“
Tato nenápadná výzva k investiční aktivitě vyvolala vlnu zájmu o tuto kryptoměnu, která na jihokorejských burzách vykázala nárůst aktivity o více než 50 %. Většina nákupů pochází od drobných investorů a k nákupu využívají dvě největší tuzemské burzy Bithumb a Upbit, ostatní tamní burzy totiž vyřadily Lunu z nabídky instrumentů. Po propadu Luny se obrátilo několik investorů na regulační orgány cenných papírů se žádostí o kompenzaci ztrát způsobených propadem. Tyto orgány ovšem argumentovaly tím, že obchodování kryptoměn je mimo jejich pravomoci, čímž celá žádost vzala za své.