Brian Armstrong, generální ředitel Coinbase, poskytl rozhovor pořadu Around the Block. V pořadu se vyjádřil k teorii „světového řádu“ Raye Dalia, která hovoří o globální adopci kryptoměn.
Dalio ve své teorii poukazuje na boj mezi Západem a Východem o globální adopci kryptoměn. Na západě by zaujala centralizovanější postoj, zatímco na východě by směřovala k decentralizaci. Podle Armstronga teorie selhává, protože se zaměřuje pouze na země.
Generální ředitel Coinbase o globální adopci kryptoměn
Při srovnání současného medvědího trhu s předchozími Armstrong řekl, že současná dynamika má tentokrát velmi odlišné charakteristiky. V tomto smyslu jsou dnes kryptoměny mnohem více využívané než v letech 2017-2018.
Navíc vstup velkých investorů dodal trhu větší pevnost. Natolik, že podle Armstronga tentokrát na BTC nebo Etheru (ETH) nebyla žádná bublina. Je pravděpodobné, že nedojde ke korekci na 85% úrovně, jak tomu bylo v roce 2017. Na základě této teorie BTC pravděpodobně již dosáhl dna současného cyklu.
Podle Armstronga má trh klesající tendenci kvůli makroekonomickým faktorům. Generální ředitel Coinbase sdílí myšlenku, že kryptoměny jsou stále vnímány jako riskantní investice. Vyšší averze k riziku a pokles technologických akcií ovlivnily i kryptoměny. Jinými slovy, kryptoměna stále není srovnávána například se zlatem nebo jinými ochrannými aktivy.
V rozhovoru výkonný ředitel řekl, že celková hodnota trhu s kryptoměnami se pravděpodobně musí pětkrát až desetkrát zvýšit, aby se stala třídou aktiv označena jako zajištění proti inflaci.
Během medvědího trhu několik společností oznámilo snížení počtu zaměstnanců a dokonce i snížení investic. Coinbase ale hodlá i nadále vylepšovat své služby a vytvářet nové funkce pro své zákazníky. V tomto ohledu generální ředitel prozradil, že burza pracuje na vývoji nové peněženky.
Coinbase má v úmyslu vytvořit systém superapp, aplikaci, která spojuje několik funkcí na stejném místě. Kromě finančního produktu bude peněženka také sociální platformou s rozhraními, jako jsou zdroje a sociální statusy. Cílem je využít funkcí Web3 a vytvořit kompletní službu pro zákazníky, aby mohli používat jejich kryptoměny.
Centralizace vs decentralizace
Koncept superaplikace se zdá být běžný, ale na Západě je to něco docela nového. Na druhou stranu země jako Čína již mají superaplikace. Některé, jako WeChat, umožňují uživatelům chatovat s přáteli, nakupovat a posílat peníze na jednom místě.
Podle teorie manažera hedgeových fondů Raye Dalia technologický pokrok určí změnu současného uspořádání světa. Podle manažera Čína přijala více decentralizovaný model s méně překážkami pro inovace.
Naproti tomu USA a Západ vytvářejí stále více regulací, které brzdí inovace a podkopávají konkurenceschopnost zemí. Pro Dalia jsou USA v úpadku, zatímco Čína je na vzestupu. Armstrong s tímto názorem souhlasí.
V zásadě bychom měli přijmout decentralizaci jako nový světový řád, protože jinak by se čínský juan mohl stát novou světovou rezervní měnou.