Kryptoměny si během několika let dokázaly podmanit téměř celý svět. Existuje však jedno místo, které se kryptoměnám vyhýbalo. Tzv. svět ve světě, který je založený na úctě k tradičním financím a je takovým posvátným středobodem celého finančního světa. To by se mělo, ale v dohledné době změnit. Komu se podařilo projit tyto dva na první pohled odlišné světy, to se dozvíte v dnešním článku.
Startupy staví mosty mezi dvěma světy
Oním místem je americká Wall Street, která se začala pomalu otevírat krypto průmyslu. Velký podíl na tomto kroku mají hlavně startupy, které fungují jako “mosty” mezi těmito dvěma světy. Již v minulém roce začaly některé velké finanční instituce (Goldman Sachs, Cititgroup) využívat služeb těchto blockchainových startupů. Podle údajů CB Insights vzrostlo loni financování blockchainových startupů na 25,2 miliardy dolarů, což je nárůst oproti roku 2020 o více jak 700 %.
Jedním z nejlépe se rozvíjejících startupů je společnost Paxos. Paxos poskytuje podnikům blockchainovou infrastrukturu a umožňuje jim nabízet krypto služby a produkty. Startup ke dnešku získal přes 540 milionů dolarů a je oceněn na 2,4 miliardy dolarů. Paxosu se podařilo navázat spolupráci se zvučnými společnostmi jako jsou Bank of America, Mastercard nebo Credit Suisse. Například Bank of America a Credit Suisse využívají od Paxosu službu na vypořádání akcií, která umožňuje rychlejší zpracování právě díky své technologii blockchain.
,,Tyto firmy nás využívají k tomu, že jsem schopni převést hotovost a americké akcie do tokenizovaných forem pro transparentnější a rychlejší vypořádání v reálném čase, než je dnes dostupné,“ řekl Hessert, vedoucí strategie společnosti Paxos.
Nejjasnější signál měnícího se postoje Wall Street vůči digitálním aktivům a jejich základním technologiím dal šéf největší národní banky JPMorgen Jamie Dimon, který ve výročním dopise pro akcionáře společnosti velmi vychvaloval základní technologie kryptoměn a blockchainu.