Podle dat z nejnovější analýzy to vypadá, že by rok 2022 mohl být rekordní co se týče výše ukradeného krypta z hacků. Na tento fakt nově reagovala FBI, která vydala varování pro investory a DeFi platformy. Na co přesně agentura upozorňuje? To se dozvíte v tomto článku.
FBI varuje investory
FBI vydala varování pro investory před riziky, kterým nově čelí platformy decentralizovaných financí (DeFi) od hackerů, kteří odtud kradou kryptoměny. FBI naléhá jak na investory tak i na platformy, aby zvýšili svou obezřetnost.
“Kybernetičtí zločinci stále více využívají zranitelnosti v inteligentních smlouvách, které řídí platformy DeFi, aby ukradli kryptoměnu, což způsobuje, že investoři ztrácejí peníze. Kybernetičtí zločinci se snaží využít zvýšeného zájmu investorů o kryptoměny, stejně jako složitosti funkčnosti napříč řetězci a open source povahy platforem DeFi.” uvedla FBI.
Hackeři se snaží manipulovat se složitostí blockchainových a DeFi platforem ve svůj prospěch. Naposledy využili ověření podpisu na DeFi platformách, což jim umožnilo ukrást všechny investice platformy v řádu milionů dolarů.
Agentura například poukázala i na analýzu blockchainové analytické firmy Chainalysis, podle které v období mezi lednem a březnem letošního roku hackeři ukradli kryptoměny ve výši 1,3 miliardy dolarů a právě 97 % bylo z platforem DeFi. Analýza dále uvádí, že krádeže kryptoměn v roce 2022 vzrostly. Do konce července letošního roku bylo hackery odcizeno více jak 1,9 miliardy dolarů. V srpnu pak činilo ztracené krypto z hacků 202 milionů dolarů. Jedná se tak o 37% nárůst oproti roku 2021.
Agentura žádá investory, aby více prozkoumali platformy DeFi a hledali nezávislé audity základního kódu platformy, a tím tak identifikovali zranitelnost v kódu před vložením jejich finančních prostředků do projektu. Zároveň také FBI naléhá na platformy DeFi, aby využívaly analýzu v reálném čase a testovací kód k identifikaci zranitelných míst a ochraně před hackery.