Nevyřešený spor SEC vs. kryptoměny je aktuálním tématem posledních týdnů. Tento spor se tak týká i jedné velmi známé a investory oblíbené kryptoměny Cardano, kterou rovněž Americká komise pro cenné papíry (SEC) popisuje jako cenný papír, který byl nelegálně prodán ve Spojených státech. Díky tomu se tak cena Cardano (ADA) dostává stále pod větší tlak. A tak není divu, že zakladatel kryptoměny Cardano Charles Hoskinson, s tímto aktuálním děním nesouhlasí a zůstává i nadále býčí. Otázka tedy zní: Může z vás 1000 USD v Cardano skutečně udělat milionáře, pokud má Hoskinson pravdu? Na to se podíváme v tomto článku.
Cardano a jeho další možný vývoj
Aktuálně se Cardano nachází ve velmi těžké situaci, protože ho Americká komise pro cenné papíry spolu s některými dalšími kryptoměnami, jako je Solana (SOL) nebo Ripples XRP, označuje jako „Security“, tedy jako cenný papír. A tady je ten hlavní problém. V USA je totiž potřeba vlastnit licenci obchodníka s cennými papíry, aby bylo možné dále cenné papíry prodávat.
Pokud by tedy bylo Cardano v USA zakázáno a investoři, kteří tam sídlí, si jej v budoucnu už nemohli koupit, znamenalo by to pro vývoj Cardano možný pád až na nulu. Uprostřed této medvědí nálady nyní promluvil zakladatel Cardano Charles Hoskinson, který je stále pozitivní a bojovný. Programátor nesouhlasí s obviněním SEC, jelikož považuje jejich tvrzení za nepodložená a spíše cítí anti-krypto strategii ze strany vlády. Hoskinson dále řekl:
“KONEČNÝM CÍLEM JE AGENDA ZALOŽENÁ CBDC (DIGITÁLNÍ MĚNA CENTRÁLNÍ BANKY), KTERÁ SPOLUPRACUJE S HRSTKOU VELKÝCH BANK A KONTROLUJE KAŽDÝ ASPEKT VAŠEHO FINANČNÍHO ŽIVOTA OD ZAČÁTKU DO KONCE.”
Podle Hoskinsona se však nejedná o nic nového. Je to pořád ta stejná bitva mezi svobodou a autoritářstvím, jen s jinými aktéry, technologiemi a slovy. Zdá se, že tato událost tak představuje skvělou příležitost pro celý průmysl, aby překonal svou roztříštěnost a obhajoval soubor pravidel a pokynů se zdravým rozumem.
Cardano se ovšem v posledních dnech nachází v konsolidaci, která nastala po velmi agresivním cenovém propadu. Po vytvoření cenového dna tato kryptoměna začala vytvářet postranní pohyb a je otázkou, zda bude hodnota ADA růst, nebo klesat. O všem tak bude v následujících týdnech rozhodovat hlavně fundament v podobě legislativního zařazení kryptoměn a altcoinů do stávající finanční struktury. Pokud by ADA měla opět růst, bude potřeba pokořit první rezistenci tvořenou cenovým minimem z března letošního roku.
Wall Street Memes – Nová meme platforma spouštějící svou vlastní kryptoměnu
Nový krypto projekt Wall Street Memes je volně inspirovaný událostí GameStop v roce 2021. Cílem projektu je tak sjednotit jednotlivé investory prostřednictvím meme coinu, aby rozvrátili tradiční hráče finančního sektoru.
Tým dost zdůrazňuje, že Wall Street Memes přesahuje rámec běžného kryptoměnového projektu, protože představuje jedinečný směr. To je rovněž podtrženo jeho oblíbenými kolekcemi nezaměnitelných tokenů obsahujících meme související s kryptoměnami a akciemi, běžně označované jako „stonks“, které jsou sdíleny ve velkém především na Instagramu.
Nativní token projektu WSM slouží jako tokenizovaná reprezentace této zkušenosti, která symbolizuje schopnost internetu čelit nespoutanému kapitalismu. Od svého spuštění 26. května už projekt získal více než 1 milion členů své komunity, včetně interakcí od významných osobností, jako je Elon Musk, který se zapojil do tohoto meme projektu už dvakrát. Wall Street Memes se těší značnému zájmu, přičemž se mu daří generovat přes 40 milionů zobrazení měsíčně.
Po velkém úspěchu kolekce 10 000 NFT Wall Street Bulls založené na Ethereu, která se vyprodala během 32 minut, mohou nyní první investoři využít příležitosti podílet se na této cenné utility. Díky předprodeji, ve kterém se do dnešního dne vybralo více než 8,7 milionu USD, si nyní mohou investoři koupit token WSM za cenu 0,0295 USD.