Cenových predikcí ohledně budoucí ceny bitcoinu investoři slyšeli jistě více než dost. Další spekulace se následně vyrojily poté, co proběhl halving bitcoinu, který obvykle bývá důvodem k růstu ceny. Při současném halvingu byla snížena odměna těžařům z 6,25 BTC za vytěžený blok na 3,125 BTC. Toto snížení postupem času vede ke snížení také celkového množství bitcoinů v oběhu, což zákonitě vede ke snížení nabídky a růstu ceny.
Na obrázku výše můžete pozorovat budoucí rezistentní zóny, které bude muset BTC při své cestě vzhůru pokořit. Tyto zóny byly stanoveny díky nástroji Fibonacciho expanze, a jak si můžeme povšimnout, jedna z rezistencí skutečně vychází na hodnotu okolo 100 000 USD.
Tempo růstu BTC se ovšem v čase snižuje. Jak poznamenal analytik Swyftx Pav Hundal, tak do roku 2013 bitcoin vzrostl o 60 000 %, do roku 2017 o 12 000 % a do roku 2021 již jen o 2 000 %. Z časového hlediska by tedy dosažení cílové ceny 100 000 USD mělo být otázkou spíše vzdálené budoucnosti.
NAVŠTIVTE NÁŠ DISCORDOVÝ SERVER S PRAVIDELNÝM ZPRAVODAJSTVÍM A ANALÝZAMI
Boj těžařů při halvingu bitcoinu
Velké diskuze se vedou i ohledně budoucí rentability těžby bitcoinů. Halving je sice přínosný z pohledu investorů, ovšem těžaři z něho příliš velkou radost nemají, protože jim snižuje výnosnost. V souvislosti s halvingem bitcoinu vydal 26. ledna Cantor Fitzgerald zprávu, ve které nastínil, že by se cena bitcoinu musela držet nad 40 000 USD, aby dokázala většina těžařů v tomto byznysu i nadále setrvat.
Možností, jak zlepšit své hospodářský výsledky, je generování dodatečných příjmů pro těžaře. Přínosné v tomto smyslu mohou být třeba aplikace generující kapitál, jako jsou například Ordinals, případně protokol Runes, který by měl být v brzké době spuštěn. Další otazník se pak také vznáší nad energetickou náročností těžby bitcoinů, což je stále nevyřešená otázka.