Solana se dlouhodobě obchoduje v postranním trendu, i když se jedná o poměrně volatilní konsolidaci. Horní hrana této konsolidace se nachází na ceně 210 USD a prozatím nebyla trhem otestována. Oproti tomu spodní hrana konsolidace je trhem testována možná až příliš často. Jedná se tedy o velmi silný support na ceně 120 USD, který trh několikrát zkoušel prorazit, ale zatím neúspěšně.
Poslední odraz od tohoto supportu pomohl solaně k cenovému růstu. V současné době má totiž nejbližší rezistenci na ceně 160 USD, kde se také nacházejí i její předchozí cenová maxima. Pokud by se solaně tato cenová úroveň podařila prorazit, tak poté by se jí otevřela cesta na vyšší hodnoty a možná i k již zmíněnému cenovému maximu.
Nejen solana, ale celkově kryptoměnové trhy od snížení úrokových sazeb rostou, což můžeme pozorovat i na korelačních grafech. Zajímavé je, že při porovnání míry růstu je na tom solana lépe než bitcoin, což může být zajímavý signál pro altcoiny, jejichž výkonnost bitcoin doposud výrazně zastiňoval.
NAVŠTIVTE NÁŠ DISCORDOVÝ SERVER S PRAVIDELNÝM ZPRAVODAJSTVÍM A ANALÝZAMI
Solana a růst open interest
Kromě makroekonomického dění, v rámci kterého americký Fed snížil hlavní úrokovou sazbu, může v růstu solany hrát výraznou roli také růst open interest na futures trhu.
Míra open interest se za poslední týden dokázala vyhoupnout ze záporných do výrazně kladných hodnot, což značí zájem kupců právě o solanu. Takto agresivní růst OI jsme mohli pozorovat naposledy letos v dubnu, kdy následně SOL vykázala cenový růst o 43 %.
Začněte obchodovat kryptoměnu solana na binance
Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.