Zažít opět výraznější růst ceny kryptoměn by si přál snad každý investor, který se o tento nový trh zajímá už delší dobu. Podle některých analytiků navíc existují signály, díky kterým by mohla cena kryptoměny ethereum vzrůst až na hodnotu 10 000 USD. Pojďme se tedy podívat, jaké signály to jsou.
Ethereum fraktál
Prvním signálem, který by mohl predikovat cestu vzhůru pro ethereum, je cenový fraktál z roku 2023 – 2024. Podle vedoucího makroekonomického výzkumu Juliena Bittela totiž tento fraktál zaznamenal konsolidaci etherea mezi cenami 1 500 a 2 000 USD, načež následně cena ETH vzrostla na hodnotu 3 500 USD. Na základě fraktálních závislostí by se tak mělo ethereum pohybovat podle tohoto fraktálu a podržet si i nadále svou růstovou dynamiku, přičemž by měl trh podle této metody dosáhnout až na hodnotu oněch 10 000 USD.
ETH is still looking a lot like a 2023 redux.
Imagine…#Ethereum pic.twitter.com/WwZ7I3ayz1
— Julien Bittel, CFA (@BittelJulien) September 25, 2024
NAVŠTIVTE NÁŠ DISCORDOVÝ SERVER S PRAVIDELNÝM ZPRAVODAJSTVÍM A ANALÝZAMI
Fibonacciho expanze
Další ukazatelem, který může predikovat růst ceny etherea na hodnotu 10 000 USD, je kombinace ukazatelů Fibonacciho retracement, exponenciální klouzavý průměr a indikátor RSI. Podklady pro predikci lze vyhledávat mezi lety 2017 – 2018 a 2020 – 2021, kdy po růstu následovaly agresivní cenové korekce. Týdenní graf etherea se obchoduje nad hodnotou exponenciálního klouzavého průměru, zatímco RSI se nachází v neutrální oblasti. Pokud by si tedy ethereum zachovalo svoji hybnost, tak by mělo nejprve dosáhnout hodnoty 6 978 USD a poté vzrůst až na hodnotu 10 623 USD.
Růst peněžních zásob M2
Třetí důvod k růstu etherea se týká makroekonomického trendu, konkrétně pak globálního růstu peněžních zásob M2. Například bitcoin úzce koreluje s M2, čehož by mohlo využít také ethereum, které naopak koreluje s bitcoinem. Míra korelace by byla sice nižší, ale na druhou stranu by se stále mohlo jednat o silný vliv na růstový trend. Bitcoin totiž mezi lety 2011 – 2020 zaznamenal silný růst právě díky růstu tržní zásoby, jak je zobrazeno na grafu níže.
I v takovýchto situacích by ovšem investoři neměli riskovat více, než o kolik jsou ochotni přijít, a také by neměli nezapomínat na řízení rizika, které má za cíl omezit výši ztráty, a tím maximalizovat celkový profit. Nyní tak nezbývá nic jiného, než si počkat na to, kam se bude cena kryptoměn v následujících dnech a týdnech ubírat, a zda se predikce těchto analytiků naplní.
ZAČNĚTE OBCHODOVAT ETHEREUM NA BINANCE
Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.