Hashflare.io je těžba kryptoměn zpřístupněná pro širokou veřejnost. Nevyžaduje po svých uživatelích, aby si nakoupili složitý a drahý hardware. Cílem týmu bylo poskytnout možnost těžit všem, aniž by záleželo na jejich finanční situaci, či bydlišti. Klient si na Hashflare pouze vybere, jak moc velkou hashpower je ochotný obstarávat, načež začne rovnou těžit a vydělávat odpovídající množství kryptoměny pomocí cloudové těžební služby. Hashrates začínají na 10GH/s, tím pádem mnoho nových klientů nemusí investovat příliš moc peněz, když se také rozhodnou přiložit ruku k dílu, jak už bylo zmíněno.
O Hashflare
Hashflare pochází z Estonska, kde byl v roce 2014 v Talinu založen. Jde o platformu nabízející možnost cloud miningu a operuje již od začátku 2015. Technologii za Hashflare dodává HashCoins tým, který se v oblasti blockchainových technologií pohybuje již od roku 2013. Pracovali na desetitisících ASIC těžebních zařízeních pro bitcoin, litecoin a další kryptoměny. Hashflare – HashCoins spojení tím pádem zaručuje špičkový vývoj nového mining hardwaru a neúnavný přísun updatů. Tyto inovace jsou financovány přímo z kapitálu firmy, avšak mají také své investory, kteří startupu přispívají.
Zakladatelé jsou dva estonští podnikatelé. Na jedné straně je Ivan Turygin s léty zkušeností v kryptoměnách. Krom toho, že je jedním z hlavounů Hashflare a HashCoins, je také CEO Burfa Capital, což je estonská poradenská kancelář a nového blockchain projektu, zvaném Polybius. Na druhé straně sedí Sergei Potapenko, který krom svého podílu ve vedení Hashflare, Burfa Capital a Polybius, také dělá do velmi odlišné oblasti. Siberian Timber: společnost, která dováží dřeviny do UK.
Hashflare minery se nachází v hi-tech, moderní budově, ve které je konstantně hlídaná teplota i vlhkost, vše musí odpovídat standardům nutným pro maximální výkon.
Hashflare na sociálních médiích
- Facebook: https://www.facebook.com/HashFlare
- Twitter: https://twitter.com/hashflare
- Instagram: https://instagram.com/hashcoins/
Coiny/kryptoměny:
- Bitcoin
- Litecoin
- Ethereum
- Zcash
- Dash
Nabízené služby
Hashcoin poskytuje přístup k vybavení provozující algoritmy Scrypt, SHA256, Ethash, Equihash a X11. Kontrakty jsou všechny možné uzavřít od minimálních 24 hodin, až do konce života s výjimkou Ethrereum a Zcash, kde je maximální délka kontraktu 1 rok.
Výsledky z těžby se uživatelům přičtou okamžitě poté, co jsou potvrzeny a klient obdrží první výplatu po pouhých 24 hodinách od prvního vytěženého bloku. Klienti, kteří se rozhodnou vybrat své odměny, tak mohou učinit pomocí Bitcoinu, kreditní karty, nebo peněžního převodu.
Hashflare těžební kontrakty mohou být, jak už bylo zmíněno, uzavřeny od doby trvání jednoho dne, do doby trvání doživotní. Klienti si mohou vybrat, jak dlouho budou služeb Hashflare využívat. V jejich moci je také alokovat svou hashpower přímo do mining poolu, ve kterém si přejí operovat.
Na Hashflare se můžete zapojit do jakéhokoliv mining poolu, tím pádem si každý přijde na své, ať už se nachází v jakékoliv situaci. Vytěžená kryptoměna je rozdělována mezi uživateli dle jejich podílu, který od společnosti koupili (metoda PPS).
Při reigistraci se Hashflare zeptá na to, jakou zemi obýváte, na datum vašeho narození a pochopitelně na vaše uživatelské jméno a heslo. Tyto informace se využívají jen v případě, že má Hashflare pocit, že se váš účet dostal do špatných rukou. Poté využije vaše informace jako odpovědi, na ověřovací otázky.
Hashflare také poskytuje možnost sledovat průběh vaší těžby pomocí množství tabulkových nástrojů.
Také momentálně nabízejí partnerský program, který umožní jejich klientům vydělat až 10% dividendy z každého nákupu tohoto nově jimi přivedeného zákazníka.
Poplatky a ceník
Hashflare nabízí cloud mining pro 5 různých algoritmů, přičemž každý vás bude stát jiné peníze. Uživatelé mohou začít těžit již od pouhých $1.20.
Kolik budete platit záleží na vaší hashpower a na specifických provozních poplatcích, které se také zakládají na hashpower za 24 hodin. Tyto poplatky se týkají pouze algoritmů Scrypt a SHA256. Uživatelé těžících Ethereum, Zcash nebo Dash žádné poplatky neplatí, avšak jsou to také ty kryptoměny, u kterých můžete uzavřít kontrakt jen na 1 rok. Zcash cloud mining má krom toho omezenou zásobu a to tak, že budou těžit jen do té doby, dokud to bude výhodné pro uživatele.
Ceny za cloud mining jsou vyjádřeny formou minimální hashpower, kterou byste obstarávali:
- Bitcoin s SHA256 algoritmem stojí $1.20 za 10 GH/s,
- Litecoin se Scrypt algoritmem stojí $8.20 za 1 MH/s,
- Ethereum s Ethash algoritmem je $2.20 za 100KH/s,
- Zcash s equihash algoritmem $2.00 za 0.1H/s,
- Dash s X11 algoritmem vás bude stát $3.20 za 1 MH/s.
Hashflare si účtuje poplatek za údržbu $0.01 za 1 MH/s Litecoin hashpower a $0.004 za 10 GH/s Bitcoin hashpower za den po každé 24 hodinové periodě. Tyto poplatky se neodečítají od zákazníků, na konci dne se vždycky odečtou přímo z těžebních výsledků při denní výplatě.
Hashflare přijímá platební převody v USD a v EUR, avšak pokud zasíláte částku menší než 50 EUR, bude vás to stát 10 EUR v poplatcích. VISA a Mastercard jsou také přijatelné platební metody, ale vztahuje se na ně 3000 USD denní limit. Z důvodu bezpečnosti se také účty, které platí kartou, ze začátku nedostanou ke své vydělané kryptoměně kvůli 14 denní čekací lhůtě. Okamžité výplaty jsou přístupné těm účtům, které nakupují hashpower Bitcoinem.
Hashflare také umožní vybírat pouze částky, které jsou větší než 0.0004BTC pro Bitcoin a 0.0007ETH pro Ethereum. Při vybírání si také server účtuje 0.0003BTC nebo 0.0006ETH poplatek, který je vyplacen blockchainu.
Hashflare.io z pohledu uživatele
Projekt má internetovou stránku, která je poměrně jednoduše navigovatelná, krom toho nevypadá vůbec špatně. Má poměrně hezký vesmírný vzhled. Hlavně tam však najdete všechny potřebné informace.
Zákaznická podpora je údajně dobrá a zpracovává problémy uživatelů rychle a spolehlivě. Helpdesk operuje přes platformu Zendesk. FAQ sekce je trochu skromnější, co se předepsaných otázek týče, avšak většina nejčastějších otázek tam je. Můžete se tam také pohybovat pomocí search baru a najít tak rychleji řešení svých problémů.
Hashflare si také dost zakládá na bezpečnosti. Proti DDOS je chrání CloudFlare a také doporučují svým uživatelům používat 2FA. Stránku můžete načíst v 11 různých jazycích: anglicky, rusky, německy, portugalsky, řecky, turecky, japonsky a čínsky.
Závěr
Hashflare se může zaručit svým silným pozadím v hardwaru. Jde o velmi spolehlivý systém. Nabízí cloud mining pěti různých kryptoměn s různými délkami kontraktů, tím pádem si mnoho lidí přijde na své. Kontrakty krom toho trvají jen tak dlouho, dokud je těžba výhodná – po odečtení poplatků za údržbu – pro Bitcoin i Litecoin. Hashflare je dobrá volba, hledáte-li cloud mining platformu, do které nemusíte investovat obrovské sumy. Jde však o volbu, která je výhodná pouze pro ty, kdo nechtějí těžit příliš moc, poté se stává Hashflare nevýhodným a poměrně drahým koníčkem.
Výhody
- okamžité výplaty, pokud je hashpower zakoupena v Bitcoinu
- Žádná omezení na délku kontraktu
- Partnerský program
Nevýhody
- Poplatky na údržbu pro Litecoin a Bitcoin
- Poplatky v případě platebních přesunů
- Nepříliš obsáhlá FAQ sekce