Apple kryptoměny nezatracuje. Včera konal americký technlogický gigant konferenci Worldwide Developers Conference (WWDC), kde poprvé představil světové společnosti své nové produkty. Událost byla velmi sledovaná médii zaměřenými na ekonomiku, protože pravidelně ukazuje budoucí postup Aplle vzhledem k novým vývojovým trendům na trhu. Mezi představené vývojářské nástroje patří i CryptoKit, což je první náznak adopce kryptoměn gigantem. Ani Microsoft blockchain nevidí jako hrozbu, ale jako přínos.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Mohlo by vás zajímat: Facebook kryptomena GlobalCoin bude spustená v Q1 2020

Znamená podpora technologických mocností jako je Samsung, Facebook a Apple známky toho, že masivní adopce kryptoměn je blíže, než si myslíme?

Apple představilo CryptoKit pro iOS 13 na IPhone

Na WWDC konaném v tomto týdnu společnost za ikonickou linií produktů iPhone, iPod a Mac oznámila nový vývojářský balíček CryptoKit. Nový balík nástrojů nabízí “operaci s kryptografickými kódy bezpečně a efektivně.”

Balíček sám o sobě je převážně zaměřen na rozšíření možností kódu, který je možné na Apple produkty aplikovat. Nicméně rámec aplikace tíhne k podpoře zvyšujícího se trhu finančních technologií a s tím korespondujícími kryptoměnami. Apple kryptoměny vnímá jako velkou finanční příležitost.

Největší konkurent Apple – minimálně na trhu – s telefony je Samsung. Ten v nedávné době odhalil svůj vlajkový produkt Galaxy S10. Ten má v sobě zabudovanou aplikaci Blockchain Keystore, která umožňuje uživatelům kryptograficky chránit klíče projektů na blockchainu Ethereum. Pokud by Apple sledovalo stejný cíl a vybudovalo kryptoměnovou peněženku do bezpečností vrstvy iOS 13, jednalo by se o obrovský krok předem k kryptoměnové adopci.

Dopady Apple na kryptoměnový trh

Přesné dopady na trh je zatím těžko soudit. Microsoft blockchain v pravém slova smyslu také ještě nevyvinul. Nicméně faktem je, že Apple prodá průměrně ročně 220 milionů chytrých telefonů. Za posledních 5 let se prodala miliarda chytrých telefonů Apple.

S tak velkým podílem na trhu je potenciální dopad iPhone kryptoměnové peněženky značný.

Ostatní giganti na trhu

Dalším nezmíněným přispěvatelem na trh s kryptoměnami je Facebook, který plánuje spustit vlastní stablecoin pro aplikace Messenger a WhatsApp. Tím by se mohl jednoduše stát nejrozšířenějším stablecoinem na světě.

Mohlo by vás zajímat: Forbes: Bitcoin halving by mohol spôsobiť, že cena BTC dosiahne ATH

Amazon je další z gigantických společností, které si pomalu smáčí prsty u nohou v kryptoměnách. Příspěvek Amazonu spočívá hlavně v odnoži Amazon Web Services, která nabízí cloudové úložiště pro správu kryptoměnových projektů.

 

 

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář