Binance, největší kryptoburza, je na seznamu 18 podporovatelů akvizice Twitteru za 44 miliard dolarů.
Binance podpořila Elona Muska při jeho akvizici Twitteru
Podle 13-D spisu vydaného ve čtvrtek Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) existuje seznam 18 věřitelů, kteří se přihlásili se svými finančními prostředky na podporu koupě Twitteru za 44 miliard dolarů Elonem Muskem, generálním ředitelem Tesly a SpaceX.
Binance podpořila Elona Muska 500 miliony dolarů. Fidelity nabídla kapitálový závazek ve výši 316 milionů dolarů a venture kapitálová společnost Lawrence J. Ellison Revocable Trust přidala 1 miliardu dolarů .
Celkové kapitálové závazky uvedené ve spisu dosahují přibližně 5,2 miliardy dolarů.
Seznam 18 podporovatelů Elona Muska, ve ktrém byly uvedeny všechny společnosti a jejich příslušné kapitálové závazky, byl také sdílen na sociální síti Twitter.
Poslání udělat z Twitteru sociální síť „svobody slova“
Před několika dny se objevila zpráva, že nejbohatší muž na světě s odhadovaným majetkem 219 miliard dolarů hledal alternativy, jak nelikvidovat svá vlastní aktiva.
Musk jednal s velkými společnostmi a jednotlivci s vysokým čistým jměním, aby získal finanční prostředky. Z toho, co vyšlo najevo, se skutečně zdá, že Musk oslovil banky, aby sjednal maržovou půjčku ve výši 12,5 miliardy dolarů, ale také s dalšími velkými investory, jako jsou private equity, hedgeové fondy a všudypřítomný Jack Dorsey.
Podle dalších zdrojů se nyní zdá, že Musk je také připraven převzít roli dočasného generálního ředitele Twitteru na několik měsíců po uzavření dohody a vytlačit současného generálního ředitele Twitteru Paraga Agrawala.
Musk se do této dohody na Twitteru zapojil po svém vlastním předběžném zkoumání, během kterého prý také přemýšlel o vytvoření vlastní sociální sítě, jako to udělal Donald Trump poté, co byl zakázán právě Twitterem.
Jeho posláním je od samého počátku zajistit „svobodu slova“ bez cenzury.
V dubnu Musk původně koupil 10% podíl v sociální síti v hodnotě 2,89 miliardy dolarů. Parag Agrawal mu nabídl místo v představenstvu sociální sítě, ale to nestačilo. Musk ho na poslední chvíli odmítl a přistoupil ke svému velkému kroku privatizace Twitteru nabídkou odkupu za 44 miliard dolarů, neboli 54,20 dolarů za akcii.