Analytici jako je Tone Vays možná volají po nacházející korekci, nicméně existuje 6 velkých ukazatelů, které říkají, že býčí trh je oficiálně zpět. Bitcoin hodnota se v době psaní článku pohybuje kolem 8700 amerických dolarů. To je o 370 méně, než byl lokální vrchol za poslední měsíce (podle dat z CoinMarketCap). Je ještě stále čas na Bitcoin nákup?

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

1. Stav sítě testuje své ATH

Žádný trh se nestane vyspělým, dokud si neprojde několika medvědími a býčími trendy. Těžká “kryptoměnová zima” výborně oddělila dlouhodobé investory od těch, kteří chtěli pouze spekulovat na ceně kryptoměny. Bitcoin byl zanechám ve stavu, kdy se mohl plně soustředit na vývoj.

Mohlo by vás zajímat: Airdropy kryptomien: Toto sú aktuálne najlepšie airdropy!

Nejenže využití BTC stabilně rostlo za posledních 16 měsíců, ale výpočetní výkon (hash rate) testuje své nejvyšší hodnoty v historii kryptoměny. Nyní se pohybuje kolem 60 EH/s a průměrná velikost bloku je 1,26MB.

2. Google trendy opět vystřelují

Dobře, Google Trends možná nekřičí Bitcoin FOMO, avšak navzdory relativnímu klidu vyhledávání kryptoměny Bitcoin opět roste. Bitcoin hodnota je přímo závislá na zájmu investorů z celého světa. Nesmí se zapomenout na menší svíčku, která se objevila, když 26. května Bitcoin vystřelil do oblak.

Zatím víme, že minulý běh byl poháněn institucemi. Pokud má Tom Lee pravdu, tak nás brzy čeká další instituční FOMO. Bitcoin hodnota by se ale musela dostat nad 10000 dolarů.

3. Instituce se připravují na další býčí běh

V tuto chvíli je WallStreet ve střehu a vyčkává další akce. Velký Bitcoin nákup už přišel. Minulý měsíc koupila kryptoměnová investiční společnost Grayscale přes 11000 BTC.

S 54000 BTC vytěženými BTC každý měsíc se jedná o 21 % z měsíční zásoby BTC. To je velká příprava na býčí běh. Bitcoin nákup takových rozměrů se příliš často nevidí.

4. Akumulace BTC za poslední rok stoupala

Podle webu CoinMarketCap a analytické společnosti Diar Bitcoin akumulace stabilně rostla za posledních 12 měsíců. Počet adres s 1000 až 10000 BTC vzrostl o 7 %.

Mohlo by vás zajímat: Bitcoin trh: Miliardář chce koupit 25 % ze všech Bitcoinů

Coinbase podle CoinMarketCap drží masivních 760000 BTC ve svých pevných peněženkách. A více jak jedna čtvrtina (26 procent) všech BTC v oběhu je v momentální době alokováno na několika velkých adresách. To ukazuje na to, že se všichni připravují na býčí běh.

5. Obchodovaný objem zaznamenává rekordy

Obchodovaný objem institucí nyní již několik měsíců pravidelně trhá rekordy. Navíc 29. května zaznamenala jihokorejská směnárna LocalBitcoins rekordní objem 183 milionů dolarů.

6 velkých ukazatelů, že je Bitcoin v býčím trhu

6. Velké jména se pracují se sítí Bitcoin

Když přijde na velké jména, nikdo se nedostane výš jak Microsoft. Se svým překvapivým prohlášením na konferenci Consensus vyrazil Microsoft světu kryptoměn dech. Má v plánu budovat na síti Bitcoin. K tomu navíc další velcí hráči jako je Whole Foods, eBay a Facebook připravují vlastní kryptoměny.

 

 

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář