Blockchain satelit patřící firmě Blockstream přeposlal svou první transakci, potvrdil CEO Adam Back na svém Twitteru.

Back citoval tvůrce BitcoinVPS, Grublese, jehož satelitní uzel úspěšně přijal blockchain transakci na počítači bez připojení k síti.

Blockstream ohlásilo, že hodlá použít pronajaté satelity k vysílání bitcoinové blockchain sítě do celého světa.

Afrika, Evropa a Jižní a Severní Amerika jsou první oblasti, kde mohou zákazníci beta-verze Blockstreamu stáhnout plně funkční uzel sítě.

Cílem Blockstream je umožnit přístup k Bitcoinu lidem ze zemí se špatnou internetovou infrastrukturou a nestabilními měnami.

 

Systém je nastaven tak, aby zaručil připojení 64kbit/s, což “poskytuje dostatečné pásmo pro spolehlivou synchronizaci se sítí se zanedbatelným zpožděním” říká Back.

Uživatelé potřebuje satelitní anténu s průměrem 45 centimetrů, například televizní, a osobní počítač nebo specializované zařízení jako Raspberry Pi.

Rádiové spojení může být vytvořeno pomocí open-source SW, jako je GNU Radio. Provedení transakce sice stále vyžaduje připojení na internet, nicméně Back věří, že v budoucnu postačí jenoducha SMSka.

Podle Backa se Blockstream chystá vypustit API pro vývojáře a firmy, umožňující přes satelity posílat data za malý poplatek.

 

Bývalý výojář pro Bitcoin Core, Jeff Garzik, plánoval v roce 201 podobný projekt, ale nakonec ho pozastavil. V diskuzích na Redditu tvrdil, že satelity Blockstream znamenají centralizaci firemní verze Blockchain.

“Je levné napsat majiteli satelitu šek a nechat ho pro vás vysílat. Jedná se o centralizovanou službu s centralizovaným poskytovatelem a nese s sebou rizika zrušení služby nebo cenzury. Je to taky skvělý způsob, jak centralizovat všechny uživatele Blockstream verze blockchain, protože Blockstream jsou očividně jediní kdo satelitům posílá data.”

 

Zdroj: https://cointelegraph.com/

Autor: Milan Kollarčík

Sdílet

Autor

Studuji informatiku, kryptoměny mě fascinují a myslím, že jsou budoucnost ekonomiky. Osobně preferuji dlouhodobé investice ale nebráním se i promyšlenému riskování. Pokud se vám články líbí, můžete mě podpořit zde: 1DU8m33NjdZhFiUyBEb6ue9UAR2wX47H7N

Komentáře

Zanechat komentář

blog lam dep | toc dep | giam can nhanh

|

toc ngan dep 2016 | duong da dep | 999+ kieu vay dep 2016

| toc dep 2016 | du lichdia diem an uong

xem hai

the best premium magento themes

dat ten cho con

áo sơ mi nữ

giảm cân nhanh

kiểu tóc đẹp

đặt tên hay cho con

xu hướng thời trangPhunuso.vn

shop giày nữ

giày lười nữgiày thể thao nữthời trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thonmau biet thu deptoc dephouse beautifulgiay the thao nugiay luoi nutạp chí phụ nữhardware resourcesshop giày lườithời trang nam hàn quốcgiày hàn quốcgiày nam 2015shop giày onlineáo sơ mi hàn quốcshop thời trang nam nữdiễn đàn người tiêu dùngdiễn đàn thời tranggiày thể thao nữ hcmphụ kiện thời trang giá rẻ