Tato jihokorejská bitcoinová směnárna se chystá vyhlásit bankrot po tom, co nazvala oslabujícím hackem, krádeží a útokem na jejich společnost.

Zpráva na oficiálních webových stránkách Youbit naznačuje, že kolem 4:34 ráno místního času vnější hack způsobil ztrátu “asi 17% veškerých aktiv”.
Tento kyberútok je druhý, kterým Youbit, dříve známý jako Yapizon, prošel. Směnárna byla zasažena naposled v dubnu 2017, což jihokorejská vláda označila za útok podpořený jejich severními sousedy. Jihokorejské tajné služby mají zato, že Severní Korea se snaží destabilizovat jejich kryptoměnový trh, v čele se směnárnou Bithumb.

Jako odpověď na to Youbit zastavil všechny vklady a výběry. Podle serveru Reuters se pracuje na probádání jejich situace.

A i když bylo naznačeno, že uživatelé možná neobdrží 100 % náhradu svých financí, Youbit prohlásil, že vyplatí všechnu kryptoměnu ve svém vlastnictví.

“Due to bankruptcy, the settlement of cash and coins will be carried out in accordance with all bankruptcy procedures,” the exchange said in a translated statement. “However, in order to minimize the damage to our members, we will arrange for the withdrawal of approximately 75% of the balance at 4:00 am on December 19, The rest of the unpaid portion will be paid after the final settlement is completed.”

Tyto kroky jsou poměrně drastické a obzvlášť vezmeme-li v potaz, že narušení nebylo ani tak dramatické jako to v dubnu. Společnost taky naznačila, že se pokusí vynahradit ztráty z pojištění a z prodeje majetku společnosti.

Dále společnost uvedla toto:

We will do our best to minimize the loss of our members by 17% , through various methods such as cyber comprehensive insurance (3 billion [won]) and selling the operating rights of the company,”

 

Sdílet

Autor

Student, nadšený atlet a spekulant krypta. Přejete-li si mě podpořit, moje BTC adresa je zde: 3FnC3op7eRPLhvZJr6WV7EJoSkd9XeeSwE LTC adresa: M9iZRn7fCqi6eCnEUui2yAXMzGaJsF5vVK

Komentáře

Zanechat komentář