Síť blockchainu Cardano zaznamenala za poslední rok velkou aktivitu vývojářů. Nativní kryptoměna tohoto blockchainu, ADA, se také významně podílela na růstu trhu s altcoiny v roce 2021. Token ADA zaznamenal masivní nárůst a v jednu chvíli se dokonce stal třetí největší kryptoměnou.
Nenechte si ujít naše video: Jak obchodovat na Binance – návod
Blockchain Cardano zaznamenal nejvyšší aktivitu vývojářů
Nejnovější zpráva od analytické platformy Santiment ukazuje, že blockchain Cardano byl svědkem nejvyšší aktivity vývojářů v roce 2021. S odvoláním na data z GitHubu byl za poslední rok svědkem celkem 140 000 příspěvků do kódu.
Tato aktivita však nemusí mít dopad na cenu ADA. Rozhodně to ale ukazuje důsledné odhodlání týmu Cardano přinášet na platformu zásadní upgrady. Kromě toho Cardano také vede žebříček z hlediska počtu aktivních přispěvatelů v roce 2021. Protokol Cardano zaregistroval celkem 53 denních přispěvatelů do jejich repozitáře na Githubu
Pokud vidíme na výše uvedené tabulce, Cardano byl následován blockchainy Kusama a Polkadot. Zajímavé je, že Ethereum je čtvrté, pokud jde o celkovou vývojovou aktivitu napříč blockchainy v roce 2021.
Klíčové aktualizace na Cardanu pro rok 2022
Tvůrce blockchainu Cardano Charles Hoskinson vždy zůstával v kontaktu s komunitou, která hodnotí klíčový vývoj na platformě. V jednom ze svých nedávných AMA Hoskinson řekl, že v současnosti je na blockchainu Cardano ve vývoji 127 projektů.
Kromě toho Hoskinson také očekává, že počet uživatelů Cardana vzroste na ohromující 2 miliony. To by se mohlo stát s rostoucí popularitou nezaměnitelných tokenů (NFT). Technologický pokrok na tomto blockchainu získává na síle po nedávném hardforku Alonzo loni v září 2021. Ten představil tolik očekávané smart kontrakty na blockchainu Cardano.
Jedním z pozoruhodných pokroků Cardana byl také upgrade Hydra na vrstvě 2. Tento upgrade přesměruje transakce do stakovacích poolů bez rozdělení samotného ledgeru. Kromě toho také umožní pokročilé lineární škálování sítě prostřednictvím stovek „hydra uzlů“, přičemž každý zpracovává stovky transakcí.
Hoskinson také hovořil o implementaci nového mechanismu financování fintech nazvaného počáteční nabídka podílových fondů (ISPO). V tomto nastavení budou nadšenci do blockchainu delegovat svá digitální aktiva do protokolu a při financování odměn obdrží tokeny nových projektů.
Naproti tomu vývojáři získají odměny za staking ADA. Zde finanční prostředky neopustí peněženku delegáta, čímž zajistí celý proces.
Mohlo by vás zajímat: Kde koupit Bitcoin a kryptoměny