Sektor kolem blockchainové technologie viděl regulace vždy jako největší překážku na cestě za všeobecnou adopcí. Evropská unie se začala o kryptoměny zajímat v roce 2017, protože chtěla zamezit financování terorismu. Nyní má vstoupit v platnost nová směrnice, která má poměry opět trochu upravit. Evropská unie se snaží o zrovnoplatnění kryptoměn jako dalšího možného technologického průmyslu.
Blockchainové technologie: Praní špinavých peněz, financování terorismu, nebo budoucnost?
Nové nařízení AMDL5 je podle magazínu Forbes jednou z nejlepších věcí, které se mohly kryptoměnám stát. Průmysl se totiž dostává na stejnou úroveň, jako bankovnictví, platební brány, herní průmysl a hazard. Jinak řečeno, nikdo nesmí na byznys založený na kryptoměnách pohlížet jako na potencionálního teroristu nebo drogového dealera.
Chcete začít s kryptoměnami? Podívejte se na naše video!
Samozřejmě AMLD5 neřeší veškeré předsudky, které jsou s digitálními platidly spojené. Nicméně to umožnuje společnostem mít otevřené dveře dále do světa.
EU a blockchain
EU sleduje nejnovější technologie spojené s blockchainem již docela dlouho. Od roku 2016 je zřízený výbor, který má dohlížet na vývoj v našem průmyslu. V případě, že se objeví něco prolomového, má o tom informovat. V roce 2018 také mnoho vývojářů volalo po “Evropské kryptoměně”, tedy stablecoinu s vázáním na Euro.
Starý kontinent se snaží nezůstat oprati Číně a USA pozadu. A Česko si v technologiích vede obstojně.