ICON v nedávném příspěvku oznámil, že hodlá decentralizovat svou síť. Plán zahrnuje dvacet dva nodů, které budou spravovat společnosti či jednotlivci, jež projdou volebním procesem.

Tipy kde koupit kryptoměny: Kde a jak nakoupit spolehlivě kryptoměny

Historie ICON

Cílem celého projektu je propojení blockchainů na síti projektu. ICON (ICX) nabízí jednoduché řešení propojení jednotlivých blockchainů bez využití třetích stran. Nástrojem, který to umožňuje je ICON Republic a Citizen Nodes. Spojováním blockchainů vytvořených pro firmy chce tým kryptoměny dosáhnout největší sítě na světě.

ICX je token celého projektu. S tržní kapitalizací 116 milionů amerických dolarů se ICX řadi na 43. místo. V době psaní se ICX pohybuje kolem 0,245 amerických dolarů. Podle webu Track ICO projekt vybral během svého ICO 42,75 milionů dolarů. Základní cena byla 0,11 dolarů za token.

Start “Public Representatives”

17. ledna tým za projektem ohlásil ve své zprávě otevření přihlášek do Public Representative (P-Rep). P-Rep je komunitou zvolený operátor nodu. Ten spravuje celou síť, potvrzuje transakce a volí ve veřejných návrzích.

Proces podání žádostí končí v září roku 2019 a bude následován volbami, ve kterých může každý člen komunity hlasovat pro svého kandidáta. Po volbách  se síť decentralizuje tím, že se 22 nodů předá do rukou zvolených P-Reps.

Důraz na komunitu a firmy

Projekt také nedávno vydalo oznámení o brzkém startu ICON LAP100, což je ICON Loopchain Alliance Program. Cílem tohoto programu bude vývoj specializovaných blockchainů pro firmy. Tyto řetězce se následně integrují do ICX. Jihokorejská blockchainová společnost mnohokrát vyjádřila svou snahu o propojení jednotlivých podniků, které budou s ICON pracovat. To je technicky velmi složité, proto se snaží tým celého projektu také o neustálé zvyšování úrovně svého blockchainu.

Mohlo by vás zajímat: Poskytovatel akcií na blockchainu Ethereum čelí ztrátě dat uživatelů

Podle whitepaperu ICONu by P-Rep měl být člen komunity, “který významně přispěl k síti ICON”. Dále musí splňovat minimální technické požadavky nutné ke generování bloků na síti.

Žádost o udělení P-Rep tyto dva požadavky velmi vyzdvihuje. V přihlášce jsou jednotliví kandidáti nuceni detailně rozepsat to, jak plánují “vylepšit síť ICON”. V nepsoeldní řadě je potřeba poskytnout specifikace počítačového hardware, se kterým plánují produkovat bloky a ověřovat transakce.

Tým kryptoměny dává velký důraz na to, aby byly bloky produkovány konzistentně a aby nedocházelo k žádným problémům na síti. Jen tak se jim podaří přilákat velké obchodní společnosti. Nalezení kandidátů, kteří by dokázali dlouhodobě pracovat pro síť  je velmi složitý oříšek, proto se jen těžko dá odhadovat, jak celá akce dopadne,

 

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář