Inovace je potřeba provádět možná ještě intenzivněji v nově rostoucích odvětvích finančních aktiv, než v těch již mnoho let zaběhlých. Ovšem nové inovativní nápady a především pak jejich realizace, stojí společnosti ze segmentu digitálních aktiv nemalé peníze, a mnohdy si jejich autoři nemohou dovolit financování z “vlastní kapsy”. Britská společnost Moneybox proto požádala o finanční výpomoc od známého investora, s cílem inovovat své produkty. Kdo Moneybox nově financuje a co na to říkají britské regulační orgány? To se dočtete v tomto článku.
Kryptoměny jako dlouhodobá investice
Platforma Moneybox vznikla v roce 2016, s cílem umožnit lidem investovat do digitálních aktiv a to i malé částky. Od té doby se aplikace v mnoha ohledech rozrostla a současným klientům nabízí například programy odchodu do důchodu, plánování nákupu nemovitostí a mimo kryptoslužeb nabízí i možnost investovat do klasických akcií. Tato společnost si za dobu své existence získala důvěru již 800 000 uživatelů. Spoluzakladatel a generální ředitel Moneybox Ben Stanway, vidí v kryptoměnách budoucnost.
„Budeme expandovat do kryptoměn optikou diverzifikace, ne optikou spekulací.“
Ben Stanway je dlouhodobě propagátor investičního držení kryptoměn v rámci rozsáhlého investičního portfolia. Sám vsází na bitcoin a “možná jednu nebo další dvě kryptoměny”, které by si měly dlouhodobě držet svojí hodnotu. Společnost Moneybox v současné době cílí své produkty na 15 až 20 milionů Britů, kteří by z dlouhodobého finančního plánování měli mít prospěch.
Tato odvážná slova o dlouhodobosti a výhodnosti kryptoměn byla řečena právě v období, kde se především na Britských ostrovech odehrává rozsáhlá kampaň proti praní špinavých peněz skrze právě digitální aktiva. Kvůli přísným regulačním nařízením tak mnoho britských společností zvažuje odchod z Británie, do jiné z Evropských zemí, kde není veden takový tlak na kryptoměny. Ve hře jsou především Švýcarsko nebo Chorvatsko.