Před pár dny se na Redditu vynořil post od redditora jménem AlarmingAdhesiveness ve kterém tvrdí, že obdržel dopis od britské společnosti, ve kterém je nařčen z porušování ochranné známky, kterou mají na slovo BITCOIN. Když mluvíme o porušování, mluvíme o tom, že dotyčný redditor vlastní malou společnost na prodávání triček a některá trička na sobě mají logo “Bitcoin”.

Dotyčný se pochopitelně dozvěděl o této situaci poté, co mu byl zaslán dopis, ve kterém ho společnost, jejíž jméno se autor postu rozhodl nezveřejnit, varuje, že pokud nestáhne své produkty plus několik dalších požadavků, hodlají vzít záležitost k soudu. Pokud rozkliknete fotku dopisu, všimnete si, že je napsán velmi formálně, profesionálně. Právnický jazyk v něm působí velmi strašidelně, když vyhrožuje žalobou a vyžaduje “náhradu za škody způsobené”. Po konzultaci s r/LegalAdviceUK a r/BitcoinUK však můžeme dospět k názoru, že není čeho se bát.

Je možné zaregistrovat ochranou známku pro Bitcoin?

Bitcoin existuje už skoro deset let. Od jeho vzniku se vynořovali produkty s tímto slovem a nikdy žádný trademark nevznikl. Je tedy možné, aby si teď v roce 2018 někdo přivlastnil toto slovo? Většina se shoduje, že nikoliv. Zaregistrovat si ochrannou známku lze skoro na cokoliv, ale jen část z nich obstojí před soudem a z důvodů uvedených zde pravděpodobně nejde o jeden z takových případů. Jde o příliš obecný termín, jako kdybyste chtěli udělat trademark třeba na slovo “peníze”. V této situaci může zmíněný redditor zaslat žádost o “invalidation“. Tím by se zrušila ochranná známka, u/JoelDalais dokonce tvrdí, že tuto žádost plánuje zaslat.

V minulosti bylo již několik pokusů o zaregistrování si různých termínů spojených s kryptoměnami. Slova jako “Blockchain,” nebo “Bitcoin Cafe” však spadají pod “generic marks”. Pokud vás toto téma víc zajímá, doporučujeme tento článek.

Závěr

Pokud plánujete obchodovat s produkty, oblečením, nápoji, příborem, čímkoliv, co by obsahovalo nápis Bitcoin, není se čeho bát. Bitcoin se za léta své existence stal něčím tak velkým, že si nelze přivlastnit jeho jméno. Teď se je ještě třeba zbavit podvodníků, kteří se snaží využít neznalosti jiných a to uděláme jen tak, že budeme lidi vzdělávat. Proto existuje tento článek.

Sdílet

Autor

Student, nadšený atlet a spekulant krypta. Přejete-li si mě podpořit, moje BTC adresa je zde: 3FnC3op7eRPLhvZJr6WV7EJoSkd9XeeSwE LTC adresa: M9iZRn7fCqi6eCnEUui2yAXMzGaJsF5vVK

Komentáře

Zanechat komentář

blog lam dep | toc dep | giam can nhanh

|

toc ngan dep 2016 | duong da dep | 999+ kieu vay dep 2016

| toc dep 2016 | du lichdia diem an uong

xem hai

the best premium magento themes

dat ten cho con

áo sơ mi nữ

giảm cân nhanh

kiểu tóc đẹp

đặt tên hay cho con

xu hướng thời trangPhunuso.vn

shop giày nữ

giày lười nữgiày thể thao nữthời trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thonmau biet thu deptoc dephouse beautifulgiay the thao nugiay luoi nutạp chí phụ nữhardware resourcesshop giày lườithời trang nam hàn quốcgiày hàn quốcgiày nam 2015shop giày onlineáo sơ mi hàn quốcshop thời trang nam nữdiễn đàn người tiêu dùngdiễn đàn thời tranggiày thể thao nữ hcmphụ kiện thời trang giá rẻ