Pokud si někdo myslel, že sága burza kryptoměn Binance – Bitcoin SV se blíží ke svému konci, mýlil by se. Dva týdny poté, co největší směnárna delistovala pětiměsíčního bratříčka Bitcoin Cash, se jeden z hlavních zastánců tohoto forku pustil do burzy Binance znovu. Investice do kryptoměny Bitcoin SV se za poslední měsíc stala téměř sebevraždou.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Mohlo by vás zajímat: Záujem o (PAX) Paxos Standard stúpa. Použije Ontology blockchain

Calvin Ayre je zakladatel skupiny Ayre a masivní podporovatel Bitcoin SV. Tato kontroverzní postava obvinila Binance z praní špinavých peněz a financování teroristických skupin. Nakonec padla slova i o manipulaci trhu. Dodává, že tato obvinění nejsou pouze na základě jeho subjektivních vjemů, ale že se vlády po celém světě na směnárnu zaměřují. Burza kryptoměn Binance zatím nereagovala.

“Nejen, že Binance manipuluje trh. Dále pere peníze pro teroristické skupiny. Víte, vlády po celém světě se na ně zaměřují, protože jsou špatní pro tento trh.”

Pod příspěvkem najdeme článek webu BellingCat, který je nazvaný “Jak vystopovat nelegální financování s pomocí kryptoměn”. Ten detailně popisuje, jak teroristické skupiny po celém světě (a hlavně v Palestině) využívají kryptoměn ke svému financování. Investice do kryptoměny se stala oblíbeným nástrojem praní špinavých peněz, protože si digitální aktiva zakládají na anonymitě.

Mohlo by vás zajímat: Litecoin halving: Cena LTC by mohla citeľne rásť

Burza kryptoměn, Hamás a investice do kryptoměny Bitcoin

Článek dále popisuje “silné propojení” tohoto druhu financování a největší směnárny kryptoměn na světě. Článek přesně dodává:

“Znamená to, že někdo nebo několik lidí využívá směnárny Binance k posílání peněz skupinám v Palestině, jež jsou považovány za teroristické Spojenými státy Americkými i Evropskou unií. Posílat peníze těmto skupinám je velmi nelegální věc, kterou lze dělat na místech, kde jsou kryptoměny populární.”

Nedávná zpráva Elliptic Research ukazuje na to, že Hamás využívá několik způsobů, kterými se ujišťuje, že dary v BTC nejsou dohledatelné. Webová stránka pro financování Hamásu generuje nové digitální peněženky pro každou transakci. Tím se dosahuje nemožnosti zásahu regulátorů a umožňuje se maximální bezpečnost.

Zpráva říká:

“Jediná digitální peněženka by znamenala, že může být vypozorována směnárnami a v teorii jim může umožnit zakázat posílání peněz do těchto peněženek.”

 

Získejte rychlé upozornění na nové krypto zprávy do PC a telefonu. Stačí kliknout na červené tlačítko dole v pravým rohu!

 

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář