V Budapešti, maďarském hlavním městě, byla odhalena bronzová socha věnovaná Satoshimu Nakamotovi, proslulému tvůrci nejslavnější kryptoměny světa, Bitcoinu.
Vyzkoušejte alternativu Binance, burzu Phemex se vstupním bonusem až 2500 USD!
Socha pro Satoshiho Nakamota
Dílo vytvořili sochaři Reka Gergely a Tamas Gilly a bylo umístěno ve velkém parku v centru města, poblíž břehu Dunaje. Jejího odhalení minulý čtvrtek se zúčastnilo asi tisíc lidí, kteří mohli obdivovat originalitu díla.
Huge crowd turns up to see Hungary’s statue of Satoshi #Bitcoin 🇭🇺 pic.twitter.com/DPrIjJcFOO
— Bitcoin Magazine (@BitcoinMagazine) September 16, 2021
Kdo je tvůrcem Bitcoinu?
Nikomu se zatím nepodařilo zjistit, kdo se za pseudonymem Satoshi Nakamoto skutečně skrývá.
Autoři proto museli být velmi originální ve snaze vytvořit lidskou postavu, aniž by přidali jakýkoli výrazný znak a zachovali tak tajemství, které stále obklopuje postavu tvůrce Bitcoinu. Gilly k tomu řekl:
“Byla to velká výzva. Je velmi obtížné vytvořit portrétní sochu člověka, o kterém nevíme, jak přesně vypadá. Doufám, že se nám prostřednictvím sochařského jazyka podařilo sdělit základní myšlenku Bitcoinu, že patří všem a zároveň nikomu.“
Tvář byla vytvořena jako zrcadlo, ve kterém se můžete vidět.
Podle autorů, kteří na vytvoření díla shromáždili kolem 10 000 dolarů v BTC od kryptokomunity, to bude jen první z dlouhé série poct osobě, která vytvořila BTC.
Mýtická postava Satoshi Nakamoto
Od listopadu 2008, kdy tajemný Satoshi Nakamoto zveřejnil bitcoinový whitepaper, se spekulovalo, zkoumalo, oznamovalo a vyšetřovalo, kdo se za tímto pseudonymem skutečně skrývá. Podle některých teorií může být tvůrcem Bitcoinu dokonce skupina hackerů.
Na začátku byl za něj považován Michael Clear, absolvent kryptografie na Trinity College, ale vždy popíral, že by měl nějaké spojení s tvůrcem nebo tvůrci Bitcoinu.
Někteří si mysleli, že to byl finský programátor Martii Malmi, který vytvořil uživatelské rozhraní pro krypto systém.
Craig Wright, australský podnikatel, o sobě tvrdil, že je Satoshi Nakamoto, ale neexistují žádné důkazy, takže tajemství jeho skutečné identity je nadále zahaleno.
Maďarsko je jednou z nejvíce pro-krypto zemí v Evropě
Navzdory skutečnosti, že Maďarsko je vždy zobrazováno jako neliberální země, pokud jde o kryptoměny, zdá se, že vláda jejich rozvoj velmi podporuje.
V březnu tohoto roku byl pro obchodníky s kryptoměnami přijat velmi vstřícný daňový zákon. Podle tohoto zákona ti, kdo obchodují s kryptoměnami, zaplatí 15% daň namísto 30,5% daně, která je v současné době pro takové finanční aktivity zavedena.
Kromě toho neexistují žádná zvláštní pravidla ani omezení pro činnosti související s kryptoměnami, včetně těžby. Také z tohoto důvodu maďarská kryptokomunita exponenciálně roste. Dokonce někteří čínští těžaři, kteří uprchli po vládním zákazu, se přestěhovali do Maďarska, aby pokračovali ve své činnosti.
Vyzkoušejte alternativu Binance, burzu Bybit. Vstupní bonus až 3650 USD!