V mezisváteční době nemohou investoři a kryptoměnoví obchodníci počítat s tím, že trhy budou vykazovat nějakou extrémní volatilitu, a že se budou tvořit nová maxima, nebo spíše minima. Trhy v poklidu vyčkávají na nový obchodní rok. Stagnace ceny v současném vánočním čase není tedy ničím zvláštním ovšem v případě kryptoměny Cardano se jedná o poklidný cenový vývoj, avšak na dlouhodobých minimech. V tomto článku se na Cardano podíváme trochu blíže a také si představíme kryptoměnu, jejíž cena nestagnuje, ba naopak stále roste.
Cardano stagnuje
Cardano je populární kryptoměna, která si jako mnoho dalších v letošním roce prošla výrazným cenovým poklesem. Ovšem Cardano se z tohoto poklesu nedokázalo prozatím vzpamatovat. Poslední pád dolů se odehrál před dvěma měsíci v době, kdy zkrachovala kryptoburza FTX. Tento negativní fundament poslal cenu této kryptoměny na samé dno, ze kterého se stále nechce odlepit.
V případě cenového růstu bude muset Cardano překonat výraznou rezistentní zónu, která je tvořena největším volume za poslední tři měsíce. Navíc se Cardano obchoduje pod hodnotou dolů klesající trendové čáry, což jak technicky zaměření obchodníci vědí, je další silná rezistentní zóna. Prozatím to tedy vypadá, že poslední téměř 41% pokles ceny je stále platný a absence výrazného cenového low může predikovat pokračující pokles v začátku nového roku. Nyní se pojďme podívat na kryptoměnu TARO, jejíž cena má vysoký potenciál růstu.
Cena TARO stále roste
Token TARO je nativním tokenem projektu RobotEra, což je jeden z nejnovějších P2E projektů metaverse.
Projekt RobotEra si dal za cíl vybudovat virtuální planetu Taro, jenž bude podobná metaverse, jako jsou The Sandbox či Decentraland. Nativní token TARO slouží k přístupu k NFT, k reklamním příležitostem ve hře a rovněž poskytuje hráčům přístup k DAO (decentralizovaná autonomní organizace).
Hráči jsou ve hře transportování na planetu TARO, která byla zcela zdecimována po apokalyptické události. Jedním z cílů hráčů je tak znovu obnovit její slávu. Hráči se ve hře promění v roboty, kteří mohou nakupovat a spravovat své pozemky a také stavět nejrůznější budovy. Vše se odvíjí od hráčské fantazie, které se meze nekladou. Hráči si tak mohou vytvořit svůj vlastní svět, ve kterém se budou cítit dobře.
#RobotEra – is the best way to escape reality and feel like a real robot!🤖🔥
🌎 With no limits, while creating your own continent, you can mine, construct, collect energy, or have fun exploring with friends
Join the #RobotEra Army now ⬇️https://t.co/UJ3inomU89 pic.twitter.com/0nyo7yTwAv
— RobotEra (@robotera_io) December 24, 2022
Kromě toho nabízí RobotEra hráčům i možnost dobře si hraním této hry vydělat. To je také jeden z důvodů, proč je projekt mezi investory tak oblíbený. RobotEra, jenž je projektem LBank Labs, odměňuje své P2E hráče hned několika způsoby. První možností jak si vydělat, je vylepšit svého robota nebo vybudovat nového a následně ho prodat jako NFT na trhu. Další možností je pak postavit budovy, jako jsou koncertní haly či muzea a vybírat vstupné, stavět reklamní billboardy, popřípadě těžit nerosty, účastnit se koncertů nebo vlastnit půdu.
Projekt RobotEra v listopadu letošního roku spustil předprodej svého nativního tokenu TARO. Předprodej se aktuálně nachází ve svém prvním kole, ve kterém je cena tokenu TARO stanovena na 0.020 USDT. Aktuálně se v předprodeji vybralo již více než 600 tisíc dolarů. Celkem bude mít předprodej tři fáze, přičemž do každé z nich je dáno 90 milionů tokenů TARO.