Čekání na katastrofu, tak by se dala popsat současná situace. Pokud se podíváme kolik Bitcoinů drží na svých peněženkách velké krypto burzy, číslo je alarmující. Nabízí se tedy otázka, kde udeří hackeři příště. Odpověď je nasnadě, může to být kdekoliv. Ač jsou uživatelé kryptoměn na každém kroku upozorňováni, že jakmile nevlastní privátní klíče k adresám, na kterých mají své kryptoměny, tyto kryptoměny jim nepatří, přesto mnoho uživatelů této rady nedbá a využívá burzy jako úložiště pro své kryptoměny.
Podle poslední zprávy, velké krypto burzy drží 1.925 miliónů Bitcoinů. Mezi tyto burzy patří Coinbase, Bitstamp, Bitfinex, Bitmex, Kraken, Poloniex, Coincheck a Bittrex. Pokud bychom přidali Binance a další středně velké a menší burzy, dostaneme se na číslo hodně přes dva milióny. Je jasné že tradeři prostředky na burzách musí mít, kvůli svému obchodování, ale vždy by se měli snažit držet na burzách jen nutně potřebné množství pro své obchodní aktivity. Opakované zasílání prostředků a jejich stahování z burz je samozřejmě nákladné, výběrové poplatky jsou mnohdy značně vysoké.
Mohlo by vás zajímat: Recenze jednotlivých krypto burz a směnáren
Velké krypto burzy by měli okamžitě zvýšit bezpečnostní opatření prostředků svých uživatelů
Pro podporu argumentu mít své krypto na vlastních adresách postačí jen letošní výčet hackerských útoků a exit scamů burz. Letos byly hacknuty tyto velké krypto burzy: Binance, Cryptopia, DragonEx, Bithumb, Upbit, Bitpoint, Bitrue. Exit scam burz proběhl u Bitsane, QuadrigaCX a Coinroom. Je až tragikomické, když nám burzy tvrdí jak jsou zabezpečené, avšak nedokážou své (naše) prostředky ochránit jednoduchými opatřeními jako využití multi-signature peněženek a dalšími opatřeními, které nedovolí aby měl k privátním klíčům přístup jen jediný člověk, ať už se k nim dostane hacker zvenčí nebo je to inside job v rámci burzy. Čekání na katastrofu je nebezpečný přístup, raději věnujte čas na získání potřebných informací a držte své krypto mimo burzy, pokud s ním zrovna neobchodujete.