Čínský koronavirus se rozšířil i do Evropy. Nejvíce s ním bojuje Itálie a Francie. Krypto firmy ale sídlí v Číně, kde nákaza propukla. Tamní vodní přehrady a levná elektřina stojí za 75 % světového výkonu, který připadá těžbě kryptoměn. Jak si krypto firmy vedou nyní, když se v karanténě ocitá značná část populace?
Čínský koronavirus: Vodní přehrady pracují, služby a vývoj už ne
Jak jsme již dříve informovali, těžba stále funguje. To díky tomu, že se elektrárny a haly pro těžbu nacházejí v odlehlých částech země. Pracuje v nich minimum techniků, kteří se snaží vše udržet v chodu a podle zpráv často ve své práci i spí.
Chcete začít s kryptoměnami? Podívejte se na naše video!
Na druhou stranu tady máme města, ve kterých sídlí řada projektů, směnáren, serveroven a celkově všech důležitých služeb.
O této problematice promluvil víceprezident ZB Group Aurora Wong:
“Snažíme se, aby co nejvíce lidí pracovalo z domova. Všichni jsou ve velkém stresu, ale nepřestávají bojovat. Koronavirus už není jen místní epidemií. Je to celosvětová hrozba, která zde nabírá obrovských rozměrů. Ačkoliv nikdo nedrží lidi ve svých domovech, ulice jsou prázdné a služby stojí.”
ZB Group je švýcarská kryptoměnová směnárna, která operuje také v Číně. Například OKEx dal svým vývojářům dovolenou. Nicméně většina pracuje z domova.