Bitmain, který začíná veřejně obchodovat s 18 miliardami dolarů, bude hodnotou patřit mezi nejvyšší veřejnou nabídku (IPO) v historii, která také přinese řadu tradičních účastníků trhu do prostoru kryptoměn.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Mohlo by vás zajímat: Robert Kiyosaki říká, že kryptoměny by mohly překonat Fiat měnu

Těžební gigant Bitmain si nastavil obrovský cíl, jelikož společnost plánuje uskutečnit jednu z největších počátečních veřejných nabídek (IPO) na světě ve výši 18 miliard dolarů. V červenci společnost Bitmain otevřeně zveřejnila své plány na vstup do rizikového kapitálu a investičního prostoru, a to tak, že vynaloží veškeré investice do burzy kryptoměn Circle a do internetového prohlížeče Opery.

Společnost již dříve vyjádřila své úmysly provést IPO ve výši 15 miliard dolarů, později tento úmysl přecenila na 18 miliard dolarů poté, co získala finanční prostředky společnosti SoftBank Group a Tencent ve výši 1 miliardy dolarů. Bitmain v uplynulém roce zaznamenal fenomenální úspěch v sektoru kryptoměn a výnosy společnosti se exponenciálně zvýšily.

Unikátní obchodní model umožnil společnosti toto významné postavení na trhu. Obchodní model se většinou týká tří hlavních složek: výroby zařízení na těžbu Bitcoinu, pronájmu těžebních zařízení a těžebního poolu. To dává klientům flexibilitu buď přímo koupit ASIC těžaře z Bitmainu, nebo pronajmout jejich zařízení a okamžitě zahájit těžbu digitální měny, nebo se stát součástí Bitmain poolu k těžbě kryptoměny při minimálním hashrate.

Tento jedinečný model snižuje závislost výnosů společnosti na výkyvech a výkonnosti trhu s kryptoměnami. Kromě toho se také říká, že nejnovější průzkum společnosti Bitmain v oblasti rizikového kapitálu může pomoci přilákat další velké hráče na trh s kryptoměnami, což by mohlo v dlouhodobém horizontu vést k rozmachu.

Kryptoměnová společnost, která získává finanční prostředky prostřednictvím trhů IPO, bude také odvádět pozornost tradičního trhu s cílem proudit do rozvíjejícího se trhu Blockchain a jeho přidružených společností. Strategie expanze společnosti Bitmain se ukázala být také velmi aktivní, společnost založila nový podnik v Texasu s téměř 400 zaměstnanci.

Přečtěte si také: Coinbase vydává WooCommerce Plugin s cílem usnadnit přístup pro krypto platby

“Bitmain je opravdu poctěn, že oznamuje tuto zprávu a je nadšen, že spolupracuje s místními partnery, vládou, investory při realizaci této vize během počáteční fáze nastavení, provozu i mimo ni”, řekl Jeff Stearns, výkonný viceprezident a ředitel operací pro divizi Bitmain v Severní Americe.

 

Sdílet

Autor

Komentáře

Zanechat komentář