Co je ICON(ICX) – jak funguje, tým a kde nakoupit

ICON je projekt často přezdíván pod pojmem korejské Ethereum, jehož heslem je „Hyperconnect the world“ tedy určitým způsobem super-rychle-propojit celý svět. Tohoto cíle se snaží dosáhnout díky jejich inovativní Loopchain technologii, která umožňuje vytvořit jednu z největších decentralizovaných sítí připravenou na celosvětovou adopci.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Na projektu ICON je zajímavé, že k celé problematice adopce blockchainu přistupuje trošku jinak.

Místo toho, aby jejich tým vytvořil určitý produkt a následně se snažili, aby jej podniky začali používat, tak ICON raději tyto společnosti přímo osloví a snaží se zjistit jejich individuální potřeby. Na základě těchto informací následně vytváří řešení na míru.

Možná i to je jeden z důvodů, proč ICON navázal silná partnerství s významnými společnostmi v Jižní Koreji. Mezi které patří například finančních instituce, pojišťovny, nemocnice nebo univerzity.

O společnosti

ICON je společnost, kterou vlastní velký fintech startup Dayli Financial Group, který čítá přes 500 zaměstnanců a 25 společností pod jejich kontrolou.

Hlavní technologie projektu ICON nazvaná The Loop byla vyvíjena po dobu dvou let ve spolupráci s třemi prestižními korejskými univerzitami. Z části byl tento vývoj financován z grantu od korejské vlády. Což je jasný signál o tom, že Jižní Korea to s blockchainem myslí opravdu vážně.

Tým a partneři

V celém projektu se angažuje více než 100 lidí, v čele s Min Kimem, CSO (Chief Strategy Officer) v Dayli Financial Group.

ICON má vynikající tým ve všech aspektech – od zkušených vývojářů, softwarových a datových inženýrů, poradců, obchodních analytiků, bezpečnostních expertů až po talentované designery a experty na marketing. Proto určitě doporučuji projít si celým jejich týmem na této stránce.

Na obrázku níže jsou znázorněná různá partnerství, které ICON má zatím navázaná. Jedná se například o banky, nemocnice, univerzity nebo pojišťovny – konkrétně např. Ripple Asia, Woori bank, Aion, Samsung Medical Centre, Severance Hospital a mnohé další.

Co je icon

zdroj: https://icon.foundation

 

Jak to funguje / Jak toho chtějí dosáhnout

ICON odlišuje od ostatních jejich přístup, který zvolili při vývoji jejich technologie. Namísto toho, aby vytvořili token platformu, kde podniky pouze spustí svůj projekt a ten následně poběží na ICON Mainetu, tak jako je tomu u všech ostatních projektů. Tak ICON místo toho vytvořil tzv. Loopchain projekt, tedy blockchain, který umožňuje tokenům v síti spolu komunikovat skrze jeden jediný systém.

Co je icon

zdroj: https://icon.foundation

Pojďme si tedy rychle a jednoduše ukázat názorný příklad. Řekněme, že blockchain A je nemocnice, blockchain B je pojišťovna a blockchain C je nějaký zaměstnavatel.

Ve chvíli, kdy blockchain bude masivně adoptován po celém světe, tak namísto toho, aby každá společnost nebo instituce měla svůj vlastní blockchain, který by byl absolutně nezávislý na ostatních. Tak ICON umožní každému, postavit si svůj vlastní blockchain na jejich platformě s vlastními tokeny.

Tyto tokeny budou přizpůsobeny každému individuálně, ale co je důležité, že stále budou schopni komunikovat s ostatními na ICON síti rychlostí kolem 9000 transakcí za sekundu skrze ICON Nexus. Tedy například nemocnice (blockchain B) může instantně ověřit informace o Vašem pojištění skrze zaměstnavatele (blockchain C).

 

Umělá inteligence (AI)

Projekt ICON má v sobě implementovanou i vlastní schopnost AI pomocí platformy DAVinCI, což je jedna z nejvyspělejších světových umělých inteligencí, kterou mimo ICON používají i firmy jako je například AXA Insurance, Hyundai Card, nebo SBI Saving Bank.

 

Kde nakoupit ICON?

ICON můžete nakoupit na burze Binance. Návod, jak si založit účet naleznete v tomto článku. Potom už jen stačí do vyhledávače napsat ICON nebo jeho symbol ICX a nakoupit požadované množství. 

Nutno, ale dodat, že ICON je v současné době pouze ERC20 token a v blízké době plánují swap (výměnu) stávajících ERC20 tokenů na ICX, které poběží už na ICON blockchainu. Což pro Vás, jako investory znamená, že tokeny již nebudete moci skladovat ve Vaší Ethereum peněžence, ale budete muset využít oficiální ICON peněženku.

Doporučuji sledovat oficiální Twitter nebo Medium pro nejaktuálnější informace o tomto swapu.

 

Závěrem

ICON je nepochybně zajímavým projektem, který vystupuje z davu jak svým skvělým týmem a partnery, tak i opravdovými real-world použitími. Více o tomto projektu se můžete dozvědět na oficiálních stránkách nebo v jejich whitepaperu.

A co vy si myslíte o ICONu? Budu rád za Vaše názory v komentářích pod tímto článkem!

Sdílet

Autor

Komentáře

Zanechat komentář