Kontroverzní akvizice společnosti Neutrino byla motivována snahou podkopat existující technologické partnery, protože “prodávali data uživatelů” – prohlásila členka představenstva Coinbase.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Tipy kde koupit kryptoměny: Kde a jak nakoupit spolehlivě kryptoměny

V rozhovoru s informačním webem Cheddar Christine Sandler vysvětlila důvody, které vedly ke koupi Neutrino – blockchainové společnosti, která se zaměřovala na hackerské nástroje prodávané například policejním složkám.

Jsme si vědomi pozadí, které stojí za některými zástupci společnosti Neutrino. Myslím si, že nejlepší důvod k akvizici byl ten, že Neutrino opravdu mělo nejlepší vedoucí  technologie na trhu. Navíc bylo pro nás opravdu důležité odtáhnout se od momentálních partnerů – naši společníci prodávaly data uživatelů mimo směnárnu. Je pro nás přesvědčivým důvodem, abychom měli dostatečnou technologii ke kontrole nad tím, co se s daty uživatelů děje. Chceme udržet data v bezpečí, ochránit naše zákazníky. 

Strhla se lavina otázek. Informační agentura CCN se snažila kontaktovat Coinbase, aby zjistila, kteří společníci data uživatelů prodávali a jak dlouho se tomu dělo. Nicméně Coinbase neodpověděla. Na Twitteru se objevil hashtag #DeleteCoinbase, který komentuje kontroverzní akvizici a ptá se, jak je možné, že největší americká směnárna prodávala své data.

Mohlo by vás zajímat: NYT: Facebook prodává směnárnám “Facebook Coin”

Neutrino, Hacking Team a bezpečnost

Netrino samo sebe prezentuje jako analytickou platformu, která pomáhá policejním složkám a finančním institucím ve stopování transakcí na síti blockchain. CEO Giancarlo Russo, CTO Alberto Ornaghi a CRO Marco Valleri byli dříve samozvaní kyber-guruové ve společnosti nazvané Hacking Team.

Mohlo by vás zajímat: Výzkum: Data ukazují, že stále více lidí chce používat BTC v obchodech

Na svém webu Hacking Team říká:

Věříme, že boj s kriminalitou by měl být jednoduchý. Nabízíme efektivní, snadno použitelné nástroje pro celosvětovou bezpečnostní a zpravodajskou komunitu.

Na svém webu společnost dále přibližuje povahu nástrojů, které prodává:

Zločinci a teroristé spoléhají na telefonní zařízení, tablety, laptopy a počítače vyzbrojené univerzálním šifrováním pro schování jejich aktivity. Jejich tajné komunikace a zašifrované data mohou být životně důležité pro vyšetřování. Hacking Team nabízí vládním složkám efektivní a snadné řešení.

Mezi klienty Hacking Teamu patří Mexiko, Omán, Uzbekistán, Kazachstán, Bahrajn, Etiopie, Nigérie, Súdán a další. Pro některé státy byly nástroje speciálně upravené, aby mohli sledovat žurnalisty a disidenty místo zločinců. V poslední době se mluví také o velmi zvláštním partnerství se Saudskou Arábií. Ta využívá údajně nástroje Hacking Teamu k boji proti nepřátelům režimu.

Odebírejte čerstvé zprávy do vašeho telefonu a PC! Stačí kliknout na červenou ikonku v pravém dolním rohu.

 

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář