Populární směnárna kryptoměn Coinbase oznámila své plány na uzavření své kryptosměnárny GDAX. Místo ní spustí nový Coinbase Pro, který bude specificky mířen na krypto-tradery. Tato novina se vynořila poté, co koupili Paradex, peer-to-peer obchodní platformou pro ERC20 tokeny.

Paradex je obchodní platforma vybudovaná na 0x protokolu a umožňuje vypořádání směny bez potřeby uživatelského účtu, ani držení peněz na směnárně. Tím pádem bude mít návštěvník svůj private key sám.

Paradex bude integrován do nového Coinbase Pro produktu v příštích týdnech, společnost se vyjádřila takto:

“Tento krok značně zlepší nabídku pro naše zákazníky v tom, co chtějí nakupovat a jak to mohou nakupovat,” Asiff Hirji, president a chief operating officer Coinbase ve svém rozhovoru pro CNBC “Fast Money” Wednesday.

Klíčový rozdíl mezi Paradexem a jinými směnárnami spočívá v tom, že nedrží žádné coiny svým zákazníkům. Uživatelé místo toho obchodují peer-to-peer, přímo z jejich peněženek. Coinbase na druhou stranu, operuje jako důvěryhodný správce svěřených financí.

“Toto peer-to-peer obchodování odstraní potřebu třetí strany, která by spravovala peníze, čímž se zároveň odstraní spojená rizika,” dal najevo Coinbase v blog postu. “Je to další krok k vytvoření skutečně decentralizované krypto ekonomiky.”

Tímto krokem Coinbase překračuje obchodování s Bitcoinem, Bitcoin Cash, Etherem a Litecoinem. Fungoval, jako prostředník v transakcích s těmito coiny a spravoval tyto podkladová krypto aktiva. Obchodování přes Paradex propojí uživatele přímo mezi sebou, mimo směnárnu Coinbase. Tým pořád ještě pracuje na tom jak, a jestli vůbec zapojí poplatkovou strukturu.

Mohlo by vas zajímat: Slovenská burza Singularity-X spouští obchodování

Společnost First Crypto ETF, která za poslední rok vytvořila první kryptoměnové ETF na světě, nedávno spustila vlastní Burzu! Pod názvem Singularity-X se ukrývá jednoduchá a uživatelsky příjemná burza, na které můžete kromě ETF obchodovat i další populární coiny.

Singularity-X je profesionální burza pro digitální aktiva. V první fázi svého fungování nabízí obchodování s nejpopulárnějšími kryptoměnami – BTC, LTC, ETH a DASH. K dispozici jsou jak páry krypto / krypto, tak i krypto / fiat, přičemž obchodní páry jsou k dispozici v USD a EUR. Později budou postupně přidávány další kryptoměny a tokeny.

Sdílet

Autor

Student, nadšený atlet a spekulant krypta. Přejete-li si mě podpořit, moje BTC adresa je zde: 3FnC3op7eRPLhvZJr6WV7EJoSkd9XeeSwE LTC adresa: M9iZRn7fCqi6eCnEUui2yAXMzGaJsF5vVK

Komentáře

Zanechat komentář