Tato analýza statistik Bitcoinu se zaměřuje na dlouhodobé fundamenty a poskytuje důvody pro růst Bitcoinu po výprodeji z posledních dnů. Z pondělních hodnot nad $10 000 jsme se propadli během tohoto týdne až pod hranici $8 000, je důvod k obavám? Analýza statistik Bitcoinu nám poskytne vhled do aktuální situace z širší perspektivy. Níže naleznete pět fundamentálních faktorů, které naznačují, že po výprodeji přijde opět růst.
Mohlo by vás zajímat: Bakkt je zklamáním pro krypto komunitu
Jedním z důležitých faktorů je počet transakcí v síti. Když se podíváme na statistiky za poslední rok, zjistíme že počet transakcí je na maximálních úrovních.
Dalším důležitým ukazatelem je hashrate sítě, jinými slovy výpočetní výkon. Výpočetní výkon roste se zvyšujícím se počtem těžařů a silnějšími stroji, zapojenými do těžby. Výpočetní výkon se stará o zabezpečení celé sítě, proto je to velmi sledovaný parametr. I u této statistiky dosahuje Bitcoin maximálních hodnot.
Bitcoin je navržen s postupnou distribucí mincí, která se snižuje v čase. Jeho inflační model je degresivní a do oběhu uvolňováno stále menší množství mincí. Naopak statistiky centrálních bank a jejich účetních knih hovoří o pravém opaku. Uvolňování nových inflačních peněz do oběhu trvá stále a nic nenasvědčuje změně v blízké budoucnosti.
Mohlo by vás zajímat: Inflace jako tichý nepřítel spořivých lidí
Důvody pro růst Bitcoinu všude kolem nás, nejlépe se vždy nakupuje po výprodeji
Dalším faktorem, který bychom neměli přehlížet je aktivita samotných vývojářů Bitcoinu. Podle aktuálních statistik přispělo k vývoji Bitcoinu za poslední měsíc 76 developerů. Počty uživatelů peněženek se zvyšují, stejně jako počet aktivních adres v síti. V neposlední řadě se navyšuje i počet účtů na krypto burzách. Detailní statistiky jsou k nalezení na webu Coinmetrics. Celý ekosystém Bitcoinu stojí na pevnějších základech než kdykoli předtím. Mnoho lidí rádo sleduje slevy v obchodech a nakupuje při výprodejích, zaujmout podobný přístup k Bitcoinu by mohlo být vhodnou strategií.