Mezi krypto novinky dnešního dne se řadí tweet od kontroverzní postavy Elon Musk. Majitel největšího výrobce elektromobilů Tesla a vesmírné společnosti SpaceX napsal tweet, který má jednoduchý text: “Ethereum“. Toho se okamžitě chytl Vitalik Buterin, jež je zakladatelem sítě zm,íněné v tweetu.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Nicméně tweet okamžitě ztratil na vážnosti, když k němu Musk přidal komentář “Jk” – dělám si srandu. Elon Musk je pozván na Ethereum DevCon v říjnu. Tam se mají probírat důležité změny na síti, jako je například ProgPow. Musk se dále zeptal Buterina na to, co by mělo být vyvinuto na síti Ethereum. A Buterin odpověděl.

Buterin napsal pět věcí, které jsou podle něho potřebné pro lepší fungování sítě. Referoval dále o svém vlastním tweetu z minulosti, kde se výzkumem Ethereum Vitalik Buterin zajímal.

Elon Musk, Vitalik Buterin a budoucnost ETH

Jako první důležitý cíl Vitalik vybírá “globálně přístupný finanční systém”, který by zahrnoval platby a zároveň byl držitelem stálé hodnoty. Dále zmiňuje digitální identifikační infrastrukturu na síti ETH.

Mohlo by vás zajímat: Litecoin halving: Cena LTC by mohla citeľne rásť

Buterin dále navrhl, ale byly vytvořeny registry a certifikáty, které by byly digitálně podepsány, certifikovány a také se promítly do řetězce. O tomto nápadu Buterin mluvil již dříve, když ho prezentoval na sociální síti Twitter jako jednu z možností

Referoval i o možnosti, že by ETH blockchain byl využit jako “experiment pro nové formy lidské organizační struktury”. Mikroplatby by tak probíhaly skrze ETH platební brány.

Další návrhy od Buterina zahrnovaly krypto-poháněný “trh s osobními daty a strojové učení na blockchainu”. Síť blockchain, které by zahrnovala osobní infrastrukturu by mohla fungovat jako prevence proti zneužívání sociálních sítí.

V neposlední řadě Buterin navrhl, aby byl blockchain využíván jako tržiště. Na síti by mohl probíhat aukce, které by byly plně poháněny umělou inteligencí.

V kontrastu Buterinovo smrště tweetů o budoucnosti sítě Ethereum se ozval i zakladatel sítě Tron Justin Sun. Odpověděl jednoduše – BitTorrent.

Analytik společnosti eToro Mati Greenspan spekuloval, že za dnešní malý běh Ethereum může právě Elon Musk a jeho tweet.

 

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář