Zpráva, že Estonsko zvažuje svoji vlastní kryptoměnu se dostala až k prezidentu ECB, Mario Draghimu.

 

Draghi urychleně uvedl, že žádný členský stát Eurozóny nemůže zavést vlastní měnu, jelikož měnou Eurozóny je Euro. Estcoin, token, který chtěl tým estonských vývojářů vyvinout a udělat z tokenu seriozní digitální měnu, je potopen.

Výsledek obrázku pro estonia estcoin

Není velkým překvapením, že s nápadem vytvořit vlastní státní digitální měnu přišlo zrovna Estonsko. Estonští vývojáři jsou obecně považování za naprostou špičku v oboru a pokrokáře, kteří se snaží udávat nové trendy. Vývojáři z Estonska stojí například za vznikem Skypu či Transferwise Ltd.

Výsledek obrázku pro transferwise

S nápadem přišel estonský prezident e-rezidenčního programu Kaspar Korjus, který navrhl, že “Estcoin” by mohl být v této zemi používán jako digitální měna. Také by občanům Estonska poskytl způsob, jak ověřit digitální dokumenty odkudkoliv na světě. Přijetí Estcoinu by byl svým způsobem mezník pro kryptoměny, což naznačuje rozsáhlé osvojení. Nicméně se zdá, že i přes potenciální přínosy státní kryptoměny, Eurozóna nebude povolovat Estcoinu pokračovat. Uvidíme v následujících měsících a letech, zda Estonsko nakonec zkusí s digitální měnou prorazit a nebo jestli se o podobný počin pokusí jiný stát, ať už ze zemí Eurozony, či nikoliv.

Autor: Michal V.

Sdílet

Autor

Komentáře

Zanechat komentář