Ethereum Classic, konec jedné měny?

V pondělí 3. prosince oznámil hlavní tým stojící za Ethereum Classic (ETC), že z důvodu nedostatku financí ukončuje svoji práci na vývoji projektu. Co se dá nyní očekávat? Je to opravdu předzvěst konce pro ETC?

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Ethereum Classic a jeho tým

ETC vzniklo forkem Etherea (ETH), kdy se komunita po útoků hackerů na síť nedokázala domluvit, jak dále pokračovat. Chybou v systému se podařilo ukrást tokeny v přibližné hodnotě padesáti milionu dolarů, což se rozhodli vývojáři v čele s Vitalikem Buterinem vyřešit úpravou samotné sítě a odškodnit okradené. S tím část komunity nesouhlasila, oddělila se od sítě a dala vzniknout Ethereum Classic.

Mohlo by vás zajímat: Nejen Bitcoin fork: co je hard fork nebo soft fork

Tato větev vedená Igorem Artamonovem pracovala na vývoji sítě, a to až do konce letošního roku. V pondělí 3. prosince se na Twitteru objevila zpráva, že z důvodu nedostatku financí vývoj na projektu ukončuje.

Vyjádření ETCDEV k Ethereum Classic komunitě:
„S velkou lítostí oznamuji že tým ETCDEV končí své současné aktivity na projektu Ethereum Classic, a to s okamžitou platností.
Jak je veřejně známo, poslední týdny se potýkáme s nedostatkem financí. To je způsobeno částečně propadem na trhu, částečně finanční krizí v naší společnosti.
Žádali jsme o pomoc jak interní tak externí investory. Také jsme požádali o financování komunitu, ale nic z toho nedokázalo krizi odvrátit.
Děkuji našim vývojářům stejně jako dalším lidem kteří pomáhali mně a ETCDEV týmu posledních dva a půl roku vybudovat skvělý produkt se skvělou vizí.“
Igor Artamonov, zakladatel a technický ředitel, ETCDEV

https://twitter.com/etcdev/status/1069625401515872256

Další možný vývoj

I když ETCDEV byl nejvýznamnějším týmem podílejícím se na vývojí Etherea Classic, nebyl zdaleka jediným. Cena od prohlášení sice stále klesá, rozhodně to ale neznamená konec. Propad z pěti dolarů na čtyři může mnohé vyděsit, ale budoucnost ETC stále ještě není jistá. Na projektu stále ještě mimo jiné pracuje i organizace IOHK, která má na svědomí třeba známé Cardano.

Edit

Krátce po uveřejnění informace, ve čtvrtek 6. prosince, oznámil na Twitteru tým Callisto Network zprávu, že společně s týmem Ethereum Commonwealth přebírají vývoj na Ethereum Classic. Callisto (CLO) je takzvaný side-chain, jehož zdrojový kód vychází z Ethereum Classic a jehož vývoj probíhá paralelně na ETC.

https://twitter.com/CallistoNet/status/1070920603878739969

Spouštíme nově telegram kanál CryptoSvet!

Dovoluji si vás pozvat na náš telegram, kde najdete nejžhavější novinky ze světa kryptoměn, nejnovější zprávy i zajímavé soutěže.

Sdílet

Autor

Snílek, cestovatel po hvězdách, crypto nadšenec.

Komentáře

Zanechat komentář