Podle britského politika, který v letech 2016 až 2019 působil jako kancléř státní pokladny – Philipa Hammonda – by digitální aktiva mohla zmírnit finanční krizi po brexitu, kterým Velká Británie prochází. Pokud Londýn nebude brát sektor kryproměn vážně, riskuje, že bude překonán svými evropskými konkurenty, dodal.
Mohlo by vás zajímat: Kde koupit Bitcoin a kryptoměny
Ex-kancléř státní pokladny Velké Británie: „Musíme postupovat rychle a efektivně“
V nedávném rozhovoru pro City A.M. bývalý člen Konzervativní strany – Philip Hammond – uvedl, že Velká Británie by se měla zapojit po brexitu do sektoru digitálních aktiv. Tím by si království mohlo zajistit svůj finanční status, protože kryptoměny od Bitcoinu až po altcoiny se budou stále více využívat na makroekonomické úrovni:
„Osobně si myslím, že tempo je nyní nezastavitelné. Musíme postupovat rychle a efektivně, abychom zajistili pozici Londýna.”
Hammond varoval, že ignorovat tuto třídu aktiv není moudré, protože mnoho evropských národů je začalo přijímat. Dodal, že někteří z těchto konkurentů považují kryptoměny za příležitost předběhnout Velkou Británii jako centrum světových finančních služeb:
“Pokud nebudeme pozorně sledovat, jednou zjistíme, že před námi jsou někteří velmi překvapiví konkurenti.”
Když už mluvíme o „překvapivých“ zemích s přátelským postojem k odvětví kryptoměn, stojí za zmínku malé britské zámořské území Gibraltar.
Má komplexní regulační rámec, který přilákal mnoho společností působících v této oblasti. Jedním z příkladů je čínský krypto gigant – Huobi – který nedávno projevil záměr přesunout své spotové obchodní operace na Gibraltar.
Pokud jde o téma regulace, Hammond litoval, že britské úřady zanedbávaly sektor kryptoměn. Předpověděl, že technologie blockchain – páteř digitálních aktiv – podpoří budoucí obchodní systém. Britští regulátoři by proto měli brát záležitost vážněji:
“Musíme postupovat velmi rychle, abychom ukázali, že tato technologie je uznávána a přijímána zákonodárci a regulačními orgány ve Velké Brutánii.”
Britská centrální banka není fanoušek kryptoměn
Zdá se, že Velká Británie neposkytuje nejpřátelštější prostředí pro kryptoměny, protože národní centrální banka – Bank of England – je jejich velkým kritikem.
V květnu tohoto roku Andrew Bailey – guvernér instituce – tvrdil, že Bitcoin a další digitální měny „nemají žádnou vnitřní hodnotu“ a jednotlivci, kteří do nich investují, by měli být mimořádně opatrní.
Začátkem tohoto měsíce Jon Cunliffe – náměstek guvernéra Bank of England – zopakoval negativní postoj a prohlásil, že volatilita trhu by se mohla začít přelévat na tradiční finanční trhy.
Nenechte si ujít naše video: Jak obchodovat na Binance – návod