Japonská konkurence Amazonu, společnost Rakuten, nyní registruje nové klienty pro svoji vlastí směnárnu. Směnárna kryptoměn má být spuštěna v příštích měsících. Komunita doufá, že se společnost Amazon brzy ke kryptoměnám také kladně postaví. Cena BTC může na adopci velkých e-commerce gigantů záviset.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Japonský obchodní gigant Rakuten rapidně expanduje. Mezi obory, ve kterých se pohybuje, patří e-commerce, online bankovní služby a média. V poslední době si Rakuten vybral nový cíl – Bitcoin a ostatní digitální měny. V minulém roce se reprezentace společnosti jednomyslně shodla, že platby v Bitcoinu se stanou pro sektor online služeb brzy velmi zásadní.

Mohlo by vás zajímat: Bull run BNB: Binance Coin stále rastie, BNB ATH sa stalo realitou!

Forbes věří, že cena BTC bude v budoucnu determinována právě adopcí společnosti Rakuten. Tato adopce může stát za jiskrou k příštímu běhu býka, jež by probudil i zbytek kryptoměnového trhu z dlouhého zimního spánku. Pokud chcete koupit kryptoměny, zde pro vás máme návod.

Stále více gigantů podporuje kryptoměny

Směnárna kryptoměn společnosti Rakuten není jedinou novinkou, na kterou se mohou obyvatelé vyspělé východní země těšit. Adopce kryptoměn se v poslední době dostala do masivních rovin. A to i přes protesty ideologických nepřátel – velkých nadnárodních bank a tradičních platebních systémů. Nicméně v některých případech musí samy banky vyvíjet vlastní blockchain. Mezi hlavní katalyzátory patří kladný přístup Facebooku, Twitteru, Skype právě Rakuten.

Společnost Rakuten spouští vlastní směnárnu

Směnárna, kterou Rakuten plánuje spustit by se měla jmenovat Rakuten Wallet. V době psaní článku se do projektu mohou zaregistrovat uživatelé, kteří využívají online bankovnictví Rakuten nebo mají identifikační číslo zákazníka e-shopu. Společnost zatím nepřišla s žádnou tiskovou zprávou, kdy se budou moci uživatelé zaregistrovat bez této podmínky.

Směnárna má být spuštěna v létě 2019. Jak na západě nebývá zvykem, Rakuten si předem vyřídila veškeré povolení tamních úřadů.  V březnu dostala Rakuten licenci k obchodování kryptoměn od japonských regulátorů.

Mohlo by vás zajímat: McAfee: Je matematicky nemožné aby nebol Bitcoin za milión USD do 2020

Tato zpráva rozproudila vlny i na Twitteru. Například CEO Binance CZ komentoval krok tak, že na konci dne bude každý používat kryptoměny.

Amazon stojí od Bitcoinu dál

V době psaní článku stojí Amazon stále od kryptoměn s určitým odstupem. Žádá o desítky patentů na blockchainovou technologii, nicméně na nějaké praktické možnosti využití kryptoměn si u giganta budeme muset ještě počkat. Přitom CZ v nedávném rozhovoru prohlásil, že nic jiného, než Amazon, nemůže dát jiskru dalšímu běhu býka na trhu.

 

 

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář