Goldman Sachs: Bitcoin už se přehlížet nedá!

Na počátku léta největší americká investiční banka Goldman Sachs upozornila své investory a klienty, že není možné kryptoměny nadále přehlížet.

V dopise pro investory a klienty napsal analytik JP Morgan:

“S celkovou hodnotou cca 120 mld. dolarů je stále složitější pro institucionální investory ignorovat kryptoměny. Nyní je na trhu přes 800 různých kryptoměn, přitom už 9 z nich překročilo valuaci       1 mld. dolarů.

Pro vetšinu obchodniků a investorů je rozhodnutí, zda investovat do kryptoměn nakonec vždy otázkou jejich předchozího výnosu/výdělku.

Bitcoin již od svého uvedení na “trh” v roce 2009 překonával díky vysokým maržím každou akciovou i měnovou hodnotu.

Za posledních 12 měsíců celková tržní hodnota Bitcoinu a dalších kryptoměn vzrostla z 11 mld.dolarů na neuvěřitelných 126 mld.dolarů.

 

Minulý týden největší americká opční burza Chicago Board Options Exchange (CBOE) oznámila spolupráci s “Winklevoss twins”- Bitcoin exchange Gemini, když Bitcoin označila jako jeden z hlavních aktiv. Díky této spolupráci a zařazení Bitcoinu do CBOE, Gemini CEO Tyler Winklevoss přislíbil, že zlepší trh s Bitcoinem pro institucionální investory a maloobchodníky.

Winklevoss řekl:

“ Tím, že spolupracujeme s CBOE pomáháme Bitcoinu a dalším kryptoměnám stát se přístupným i pro maloobchodníky a investory.”

 

Goldman: nevadí, jestli nevěříte v technologii BTC, stačí se jen podívat na růst její hodnoty.

Odborníci přes kryptoměny, analytici a poradci pravděpodobně doporučí investorům, aby investovali pouze do kryptoměn nebo blockchainů, u kterých  se domnívají, že mají hodnotu a důvěryhodný tým v zádech.

Největší investiční společnost Goldman Sachs se zaměřuje na zvýšení zisků jejích klientů. Goldman Sachs řekl v prohlášení, že i když investoři nebudou plně rozumět technickým detailům kryptoměn, je klíčové, aby rozpoznali hodnotu Bitcoinu, Etherea a dalších digitálních měn.

 

Goldman Sachs dále poznamenal:

Debata se posunula od pravdivosti “fiat of the internet” k tomu, jak rychle rostou zisky novým investorům. Ať už věříte v investici do kryptoměny nebo ne, jsou tu ve hře skutečné peníze. Vyžaduje to pozornost zejména v oblasti ICO (initial coin offering) a fundraisingu.

 

Zdroj: https://cointelegraph.com/

Autor: ŠubK

Sdílet

Autor

Jsem kryptonadšencem a vývojařem počítačových programů. Dávám přednost krátkodobým a rizikovým investicím do kryptoměn, ale i jiných aktiv.

Komentáře

Zanechat komentář