Evropská centrální banka (ECB) uvádí, že zahajuje dvouletou investigativní fázi, která by mohla vyústit ve vývoj digitálního eura. Prezidentka ECB Christine Lagardeová věří, že ECB by měla být připravena reagovat na požadavky lidí po digitálních měnách a přijít s evropským řešením, které „neohrozí celý bankovní systém“.
Vyzkoušejte alternativu Binance, burzu Bybit. Vstupní bonus až 3650 USD!
Lagardeová potvrdila plány ECB reagovat na poptávku po digitální měně pomocí digitálního eura
Prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová hovořila o digitálních měnách centrální banky (CBDC), zejména o digitálním euru, v rozhovoru minulý týden s Klausem Schwabem, zakladatelem a výkonným předsedou Světového ekonomického fóra.
Po rozhovoru Lagardeová na twitteru napsala: „My v ECB věříme, že bychom měli být připraveni a mít k dispozici technologii, která bude reagovat na požadavky lidí. Proto zahajujeme dvouletou fázi sbíraní informací o digitálním euru.“
Web ECB uvádí:
“Nyní začínáme zkoumat, jak by digitální euro mohlo vypadat. Tato vyšetřovací fáze začne v říjnu 2021 a potrvá zhruba dva roky.
Podíváme se na to, jak by mohlo být digitální euro navrženo a jak by mohlo být distribuováno obchodníkům a občanům, a také na to, jaký bude mít dopad na trh a změny evropské legislativy, které mohou být zapotřebí.”
Šéfka ECB Lagardeová dále Schwabovi vysvětlila: „Pokud zákazníci dávají přednost používání digitální měny, než hotovosti, měla by být k dispozici.“
“Na tuto poptávku bychom měli reagovat. A ujistit se, že máme evropské řešení, které je bezpečné, dostupné za dobrých podmínek, které lze rozumně použít také jako platební prostředek a neohrozí celý bankovní systém.”
Lagardeová pokračovala: „To je důvod, proč jsme se rozhodli pokračovat ve dvouletém experimentu, abychom zajistili, že na tuto poptávku můžeme skutečně reagovat, budeme zkoumat: Dostupnost, stejně jako je k dispozici hotovost a bude i nadále k dispozici, ale bude to na preferencích spotřebitele; bezpečnost a zabezpečení zařízení; uživatelská přívětivost; levné náklady; a způsoby obchodování, které budou uznávány a přijímány nejen v eurozóně, ale po celém světě.“
“Jakmile investigativní fáze skončí, rozhodneme se, zda zahájíme vývoj digitálního eura, či nikoli. Poté bychom vytvořili a otestovali možná řešení ve spolupráci s bankami a společnostmi, které by mohly poskytovat technologie a platební služby.”
Jaký máte na vytvoření digitálního eura názor vy?
Vyzkoušejte alternativu Binance, burzu Phemex se vstupním bonusem až 2500 USD!