Jaguar Land Rover je britská mateřská společnost pro automobilové koncerny Jaguar a Land Rover. Krypto zprávy po celém světě se netýkají ničeho jiného, než toho, že tento automobilový gigant testuje software, které bude řidiče odměňovat v kryptoměně IOTA. Ta okamžitě reagovala na zprávy 20% nárůstem své ceny.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Největší britský výrobce automobilů uzavřel strategické partnerství s kryptoměnou zaměřenou na internet věcí. Momentálně testuje novou službu, která umožní řidičům získávat kryptoměny a dělat platby i na cestách.

Společnost vyvíjí takzvanou technologii “chytré peněženky”, která bude instalována do automobilů. Řidiči značek Jaguar a Land Rover budou odměňování tokeny IOTA za akce jako je povolení vozidlům, aby automaticky sdílely užitečné data, jako je dopravní situace a stav vozovky. Tyto data by vozidla v konceptu měly sdílet s poskytovateli navigačních služeb nebo s místní samosprávou.

Mohlo by vás zajímat: Litecoin halving: Cena LTC by mohla citeľne rásť

Komentáře IOTA a Jaguar Land Rover

Softwarový inženýr Jaguar Land Rover Russell Vickers dodává:

“V budoucnosti by se autonomní vozidla mohly samy navigovat do nabíjecí stanice, nabít se a zaplatit. Vlastník auta si bude moci vybrat, zda chce být součástí sílené ekonomiky – dostávat odměny za sdílení užitečných dat jako je například varování o dopravních zácpách.”

Celý svět nyní čeká jen na jedno – na reakci největšího výrobce autonomních vozidel Tesla. Elon Musk se již v minulosti nechal slyšet, že chce vytvořit sdílenou ekonomiku, která by konkurovala službám jako je Uber a Lyft.

Holger Köther z nadace IOTA komentuje:

“Naše ledgerová technologie perfektně pasuje do modelu plateb stroj-stroji. To se dá aplikovat na služby, nabíjení, parkování. K tomu vytváří unikátní možnost pro řidiče, aby získávali své vlastní kryptoměny.”

Společnost nespecifikovala přesně, kdy bude nová služby k dispozici. Nicméně padla informace, že nová technologie se testuje v Irské republice. Konkrétně na výzkumné základně Shannon. Zde měli inženýři již nainstalovat nový software do několika vozidel, včetně nového Jaguar F-Pace a Range Rover Velar. Jaguar Land Rover usilovně pracuje na kalibraci systému, který by přinesl internet věcí blíže skutečnosti.

Nová služba je součástí strategie “Destination zero”. Cílem je nula emisí a nula nehod.

Získejte rychlé upozornění na nové krypto zprávy do PC a telefonu. Stačí kliknout na červené tlačítko dole v pravým rohu!

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář