Kde koupit kryptoměny – IOTA je jedna z největších kryptoměn co se týče tržní kapitalizace, ale je překvapivě málo směnáren, kde koupit kryptoměny jako IOTA. V tomto článku se můžete dočíst, jak koupit IOTA, kde koupit IOTA, vše co potřebujete vědět.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Kde a jak koupit IOTA

Momentálně existují jen dvě směnárny s významným objemem IOTA na prodej, přičemž ani jedna nepřijímá fiat měny (EUR, USD apod.). Pokud zatím žádnou kryptoměnu nevlastníte, měli byste nejdřív nakoupit Bitcoin nebo Ethereum (tak můžete učinit na spoustě směnáren). Ty poté můžete poslat na jednu z těchto směnáren a nakoupit za ni IOTA:

  • Binance –  Binance je na poměry směnáren poměrné nový přírůstek. Společnost nabyla $15 milionů dolarů přes ICO v méně jak 3 minutách. To bylo 3. července 2017. Méně než dva dny na to byla směnárna zpřístupněna pro veřejnost 14. července. Je pochopitelně na místě být na pozoru, když jednáte s takto novou směnárnou, avšak Binance si vybudoval solidní uživatelskou základnu a je často mezi top 10 směnárnami s největším denním trade volume. Nyní patří mezi burzy s největší důverou.
  • Bitfinex – Jde o směnárnu se sídlem v Hong Kongu známou pro masivní objem kryptoměn, který se tam denně promění. Tato možnost však není použitelná, žijete-li v USA.

Jak koupit IOTA na Binance

1) Zaregistrování se

První věc, kterou musíte udělat je zaregistrovat se a nastavit si svůj účet. Návod můžete najít zde.

2) Vklad kryptoměny na Binance

Poté, co máte účet zařízený, si do své peněženky na Binance nahrajte svůj Bitcoin/Ether/USDT. Ať už si vyberete jakýkoliv coin, klikněte na Exchange > Basic. Tam si vyberte svůj vybraný coin, klikněte na deposit a následovně pošlete peníze na danou adresu.
binance návodPoté, co je váš vklad plné potvrzen, uvidíte ho ve vašich Available Balances.

3) Nákup IOTA s Bitcoinem či Etherem

Teď je konečně načase získat IOTA. Klikněte na tlačítko “Exchange”.

Následně najděte IOTA na trhu, ve kterém chcete obchodovat.

Udělejte si objednávku buďto přes limit nebo market order. Binance si účtuje .1% poplatek za všechny transakce. Abychom si to nekomplikovali, nakoupil jsem 300 IOTA přes market order. Pokud používáte market order, můžete si vybrat procento vašeho drženého Etherea (nebo Bitcoinu), které si přejete utratit za IOTA.

Market order nakoupí maximální množství IOTA možné za tolik Etherea, kolik si přejete vložit a to nejlevněji, jak to jen jde.binance burza

Poté, co vyplníte objednávku, ukáže se vám váš přístupný podíl IOTA. Poté můžete IOTA withdrawnout do peněženky vaší volby. 

Jak koupit IOTA na Bitfinex

Proces nákupu na Bitfinexu je poměrně podobný procesu nákupu na Binance.

1) Zaregistrujte se a verifikujte si mail

Pochopitelně první krok je zaregistrovat se a potvrdit svůj mail.bitfinex návod

Můžete si nastavit 2FA, chcete-li mít bezpečnější účet. To se dělá v sekci “security”.bitfinex

2) Udělejte vklad kryptoměny vaší volby na Bitfinex

Klikněte na deposit a vyberte si kryptoměnu, kterou byste si přáli vložit. Jako u Binance i Bitfinex obchoduje s IOTA jen na Bitcoinovém a Ethereovém trzích.

3) Nakupte IOTA pomocí Bitcoinu nebo Etherea

Najděte obchodní pár, který potřebujete, jako například IOTA/ETH, jak je uvedeno v obrázku.

Jako na Binance je i na Bitfinexu několik možností objednávky, nejjednoduší je market order. Pro nákup maximálního množství za tržní cenu, klikněte na zelený kroužek jako na obrázku. Poté klikněte na “Exchange Buy”.

Poté, co vyplníte objednávku máte ke svému IOTA přístup z vaší IOTA exchange peněženky.

Shrnutí

IOTA sice není podporována na mnoho směnárnách (zatím), ale i tak je relativně jednoduché ji nakoupit. Jedinou překážkou je, že si předtím musíte nakoupit za fiat peníze některou jinou kryptoměnu, jako Bitcoin nebo Ethereum z jiné směnárny, než IOTA.

Je také na místě zmínit, že IOTA peněženek je omezené množství. Nejlepší věc, co můžete udělat je použít oficiální IOTA GUI Wallet Client, pokud si chcete IOTA uchovat mimo směnárny.

Články, které se hodí přečíst, než nakoupíte IOTA:

Nově jsme založili také CHAT skupinu. Připojte se k nám zde https://discord.gg/WQpH8xt

Sdílet

Autor

Student, nadšený atlet a spekulant krypta. Přejete-li si mě podpořit, moje BTC adresa je zde: 3FnC3op7eRPLhvZJr6WV7EJoSkd9XeeSwE LTC adresa: M9iZRn7fCqi6eCnEUui2yAXMzGaJsF5vVK

Komentáře

Zanechat komentář