Jak nastavit TREZOR peněženku

Pokud to s kryptoměnami ve svém držení myslíte vážně, měli byste je uschovávat v HW peněžence, jedná se totiž o s největší pravděpodobností nejbezpečnější možnost. V tomto tutoriálu vám ukážeme jak poprvé nastavit Váš TREZOR – jednu z nejbezpečnějších dostupných peněženek.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Zakoupit Trezor peněženku lze tady

V krabici

Nejprve je třeba se ujistit, že bezpečnostní zapečetění na krabici je neporušené. Pakliže není, zkontaktujte technickou podporu.

peněženka trezor

Toto naleznete v krabici:

peněženka trezor

Nastavení TREZORu

Nastavit zařízení není složité a celý proces zabere asi 10-15 minut.

Krok 1: Připojte TREZOR k počítači

Připojte k počítači pomocí USB kabelu dodávanému v balení. Na obrazovce Vašeho zařízení byste měli vidět ikonu zámku a pokyn k navštívení webové adresy “trezor.io/start“.

peněženka trezor

Krok 2: Běžte na trezor.io/start

Poučte se jak funguje PIN a seed pro obnovu, poté si zvolte jestli chcete odebírat newsletter a pokračujte v nastavení zařízení.

Krok 3: Nainstalujte peněženku

Běžte na wallet.TREZOR.io pokud tam nejste přesměrováni automaticky. Aby Vaše zařízení mohlo komunikovat s Vaší  peněženkou, musíte buď nainstalovat rozšíření pro Google Chrome nebo můstek pro Váš specifický operační systém.

V tomto návodu použijeme rozšíření pro Google Chrome.

peněženka trezor

 

Krok 4: Nainstalujte nejnovější firmware

Z bezpečnostních důvodů nebude v zařízení nainstalováno při dodávce žádné firmware. Klikněte na “Ano, Instalovat” aby se firmware poprvé nainstalovalo.peněženka trezor

 

Porovnejte firmware “otisk” v prohlížeči s tím na zařízení a ujistěte se že jsou stejné. Poté klikněte na “Pokračovat” na Vaší peněžence.

peněženka trezor

 

Krok 5: Znovu připojte peněženku

Odpojte zařízení, znovu připojte a jděte na wallet.TREZOR.io

Krok 6: Pojmenujte zařízení

Krok 7: Nastavte PIN

Nastavení PINu se může zdát komplikované, ale jakmile ho pochopíte, bude jednoduché.

Ve svém prohlížeči uvidíte mřížku 3×3 plnou teček.

peněženka trezor

 

Na zařízení uvidíte stejnou mřížku, plnou čísel.

peněženka trezor

 

Řekněme že chcete aby Váš PIN byl 6789. Podíváte se na jakých pozicích jsou tato čísla na obrazovce zařízení a poté na ně kliknete v požadovaném pořadí ve Vašem prohlížeči. Toto budete muset zopakovat dvakrát pro potvrzení.

Krok 8: Zapište si seed pro obnovení

peněženka trezor

 

Dále se Vám na obrazovce zařízení zobrazí unikátní kombinace 24 slov. Ta Vám umožní obnovit účet pokud byste přišli o zařízení.

Zapište si je pečlivě, ověřte a klikněte na “Ukončit”

Ujistěte se že tento text nikdy neztratíte.

Krok 9: Zadejte PIN do peněženky

Běžte na wallet.TREZOR.io ve svém prohlížeči, zadejte pin, stiskněte ENTER a poprvé vstupte do své peněženky. Měla by vypadat nějak takhle.

Jak nastavit trezor peněženku

  1. Vstupte do svých peněženek s dalšími kryptoměnami. Peněženka Trezor aktuálně podporuje Bitcoin, Bitcoin Cash, Dash, Litecoin, Zcash, Ethereum a Ethereum Classic.
  2. Upravte svou domovskou stránku.
  3. Vstupte do bezpečnostního nastavení, zapněte/vypněte přístupovou frázi a PIN, můžete zde také vymazat (odstranit veškerá data) Vaše zařízení.
  4. Editace základného nastavení, např. změna PINu
  5. Zamkněte zařízení
  6. Zapomeňte TREZOR
  7. Změňte fiatní měnu, backend měny a url bitcore serveru
  8. Připojte zařízení k Dropboxu pro odemknutí dalších možností (Přejmenování účtů, označení adres) a informací (komentáře transakcí) o Vaší peněžence.
  9. Přidejte nový účet
  10. Přidejte staré účty z doby před SegWitem

Užitečné odkazy

Co dále? Koupit si kryptoměny! Navštivte naší sekci “Kde koupit kryptoměny

Sdílet

Autor

Studuji informatiku, kryptoměny mě fascinují a myslím, že jsou budoucnost ekonomiky. Osobně preferuji dlouhodobé investice ale nebráním se i promyšlenému riskování. Pokud se vám články líbí, můžete mě podpořit zde: 1DU8m33NjdZhFiUyBEb6ue9UAR2wX47H7N

Komentáře

Zanechat komentář