Jak nastavit TREZOR peněženku

Pokud to s kryptoměnami ve svém držení myslíte vážně, měli byste je uschovávat v HW peněžence, jedná se totiž o s největší pravděpodobností nejbezpečnější možnost. V tomto tutoriálu vám ukážeme jak poprvé nastavit Váš TREZOR – jednu z nejbezpečnějších dostupných peněženek.

V krabici

Nejprve je třeba se ujistit, že bezpečnostní zapečetění na krabici je neporušené. Pakliže není, zkontaktujte technickou podporu.

Toto naleznete v krabici:

Nastavení TREZORu

Nastavit TREZOR není složité a celý proces zabere asi 10-15 minut.

Krok 1: Připojte TREZOR k počítači

Připojte TREZOR k počítači pomocí USB kabelu dodávanému v balení. Na obrazovce Vašeho TREZOR zařízení byste měli vidět ikonu zámku a pokyn k navštívení webové adresy “trezor.io/start“.

Krok 2: Běžte na trezor.io/start

Poučte se jak funguje TREZOR PIN a seed pro obnovu, poté si zvolte jestli chcete odebírat newsletter a pokračujte v nastavení zařízení.

Krok 3: Nainstalujte TREZOR peněženku

Běžte na wallet.TREZOR.io pokud tam nejste přesměrováni automaticky. Aby Vaše TREZOR zařízení mohlo komunikovat s Vaší TREZOR peněženkou, musíte buď nainstalovat TREZOR rozšíření pro Google Chrome nebo TREZOR můstek pro Váš specifický operační systém.

V tomto návodu použijeme rozšíření pro Google Chrome.

 

Krok 4: Nainstalujte nejnovější firmware

Z bezpečnostních důvodů nebude v zařízení nainstalováno při dodávce žádné firmware. Klikněte na “Ano, Instalovat” aby se firmware poprvé nainstalovalo.

 

Porovnejte firmware “otisk” v prohlížeči s tím na zařízení a ujistěte se že jsou stejné. Poté klikněte na “Pokračovat” na Vašem TREZORu.

 

Krok 5: Znovu připojte TREZOR

Odpojte zařízení, znovu připojte a jděte na wallet.TREZOR.io

Krok 6: Pojmenujte zařízení

Krok 7: Nastavte PIN

Nastavení PINu se může zdát komplikované, ale jakmile ho pochopíte, bude jednoduché.

Ve svém prohlížeči uvidíte mřížku 3×3 plnou teček.

 

Na zařízení uvidíte stejnou mřížku, plnou čísel.

 

Řekněme že chcete aby Váš PIN byl 6789. Podíváte se na jakých pozicích jsou tato čísla na obrazovce TREZORu a poté na ně kliknete v požadovaném pořadí ve Vašem prohlížeči. Toto budete muset zopakovat dvakrát pro potvrzení.

Krok 8: Zapište si seed pro obnovení

 

Dále se Vám na obrazovce TREZORu zobrazí unikátní kombinace 24 slov. Ta Vám umožní obnovit účet pokud byste přišli o zařízení.

Zapište si je pečlivě, ověřte a klikněte na “Ukončit”

Ujistěte se že tento text nikdy neztratíte.

Krok 9: Zadejte PIN do TREZOR peněženky

Běžte na wallet.TREZOR.io ve svém prohlížeči, zadejte pin, stiskněte ENTER a poprvé vstupte do své peněženky. Měla by vypadat nějak takhle.

  1. Vstupte do svých peněženek s dalšími kryptoměnami. TREZOR aktuálně podporuje Bitcoin, Bitcoin Cash, Dash, Litecoin, Zcash, Ethereum a Ethereum Classic.
  2. Upravte svou domovskou stránku.
  3. Vstupte do bezpečnostního nastavení, zapněte/vypněte přístupovou frázi a PIN, můžete zde také vymazat (odstranit veškerá data) Váš TREZOR.
  4. Editace základného nastavení, např. změna PINu
  5. Zamkněte TREZOR
  6. Zapomeňte TREZOR
  7. Změňte fiatní měnu, backend měny a url bitcore serveru
  8. Připojte TREZOR k Dropboxu pro odemknutí dalších možností (Přejmenování účtů, označení adres) a informací (komentáře transakcí) o Vaší peněžence.
  9. Přidejte nový účet
  10. Přidejte staré účty z doby před SegWitem

Užitečné odkazy

Co dále? Koupit si kryptoměny! Navštivte naší sekci “Kde koupit kryptoměny

Sdílet

Autor

Studuji informatiku, kryptoměny mě fascinují a myslím, že jsou budoucnost ekonomiky. Osobně preferuji dlouhodobé investice ale nebráním se i promyšlenému riskování. Pokud se vám články líbí, můžete mě podpořit zde: 1DU8m33NjdZhFiUyBEb6ue9UAR2wX47H7N

Komentáře

Zanechat komentář

blog lam dep | toc dep | giam can nhanh

|

toc ngan dep 2016 | duong da dep | 999+ kieu vay dep 2016

| toc dep 2016 | du lichdia diem an uong

xem hai

the best premium magento themes

dat ten cho con

áo sơ mi nữ

giảm cân nhanh

kiểu tóc đẹp

đặt tên hay cho con

xu hướng thời trangPhunuso.vn

shop giày nữ

giày lười nữgiày thể thao nữthời trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thonmau biet thu deptoc dephouse beautifulgiay the thao nugiay luoi nutạp chí phụ nữhardware resourcesshop giày lườithời trang nam hàn quốcgiày hàn quốcgiày nam 2015shop giày onlineáo sơ mi hàn quốcshop thời trang nam nữdiễn đàn người tiêu dùngdiễn đàn thời tranggiày thể thao nữ hcmphụ kiện thời trang giá rẻ