Jak nastavit TREZOR peněženku

Pokud to s kryptoměnami ve svém držení myslíte vážně, měli byste je uschovávat v HW peněžence, jedná se totiž o s největší pravděpodobností nejbezpečnější možnost. V tomto tutoriálu vám ukážeme jak poprvé nastavit Váš TREZOR – jednu z nejbezpečnějších dostupných peněženek.

V krabici

Nejprve je třeba se ujistit, že bezpečnostní zapečetění na krabici je neporušené. Pakliže není, zkontaktujte technickou podporu.

Toto naleznete v krabici:

Nastavení TREZORu

Nastavit TREZOR není složité a celý proces zabere asi 10-15 minut.

Krok 1: Připojte TREZOR k počítači

Připojte TREZOR k počítači pomocí USB kabelu dodávanému v balení. Na obrazovce Vašeho TREZOR zařízení byste měli vidět ikonu zámku a pokyn k navštívení webové adresy “trezor.io/start“.

Krok 2: Běžte na trezor.io/start

Poučte se jak funguje TREZOR PIN a seed pro obnovu, poté si zvolte jestli chcete odebírat newsletter a pokračujte v nastavení zařízení.

Krok 3: Nainstalujte TREZOR peněženku

Běžte na wallet.TREZOR.io pokud tam nejste přesměrováni automaticky. Aby Vaše TREZOR zařízení mohlo komunikovat s Vaší TREZOR peněženkou, musíte buď nainstalovat TREZOR rozšíření pro Google Chrome nebo TREZOR můstek pro Váš specifický operační systém.

V tomto návodu použijeme rozšíření pro Google Chrome.

 

Krok 4: Nainstalujte nejnovější firmware

Z bezpečnostních důvodů nebude v zařízení nainstalováno při dodávce žádné firmware. Klikněte na “Ano, Instalovat” aby se firmware poprvé nainstalovalo.

 

Porovnejte firmware “otisk” v prohlížeči s tím na zařízení a ujistěte se že jsou stejné. Poté klikněte na “Pokračovat” na Vašem TREZORu.

 

Krok 5: Znovu připojte TREZOR

Odpojte zařízení, znovu připojte a jděte na wallet.TREZOR.io

Krok 6: Pojmenujte zařízení

Krok 7: Nastavte PIN

Nastavení PINu se může zdát komplikované, ale jakmile ho pochopíte, bude jednoduché.

Ve svém prohlížeči uvidíte mřížku 3×3 plnou teček.

 

Na zařízení uvidíte stejnou mřížku, plnou čísel.

 

Řekněme že chcete aby Váš PIN byl 6789. Podíváte se na jakých pozicích jsou tato čísla na obrazovce TREZORu a poté na ně kliknete v požadovaném pořadí ve Vašem prohlížeči. Toto budete muset zopakovat dvakrát pro potvrzení.

Krok 8: Zapište si seed pro obnovení

 

Dále se Vám na obrazovce TREZORu zobrazí unikátní kombinace 24 slov. Ta Vám umožní obnovit účet pokud byste přišli o zařízení.

Zapište si je pečlivě, ověřte a klikněte na “Ukončit”

Ujistěte se že tento text nikdy neztratíte.

Krok 9: Zadejte PIN do TREZOR peněženky

Běžte na wallet.TREZOR.io ve svém prohlížeči, zadejte pin, stiskněte ENTER a poprvé vstupte do své peněženky. Měla by vypadat nějak takhle.

  1. Vstupte do svých peněženek s dalšími kryptoměnami. TREZOR aktuálně podporuje Bitcoin, Bitcoin Cash, Dash, Litecoin, Zcash, Ethereum a Ethereum Classic.
  2. Upravte svou domovskou stránku.
  3. Vstupte do bezpečnostního nastavení, zapněte/vypněte přístupovou frázi a PIN, můžete zde také vymazat (odstranit veškerá data) Váš TREZOR.
  4. Editace základného nastavení, např. změna PINu
  5. Zamkněte TREZOR
  6. Zapomeňte TREZOR
  7. Změňte fiatní měnu, backend měny a url bitcore serveru
  8. Připojte TREZOR k Dropboxu pro odemknutí dalších možností (Přejmenování účtů, označení adres) a informací (komentáře transakcí) o Vaší peněžence.
  9. Přidejte nový účet
  10. Přidejte staré účty z doby před SegWitem

Užitečné odkazy

Co dále? Koupit si kryptoměny! Navštivte naší sekci “Kde koupit kryptoměny

Sdílet

Autor

Studuji informatiku, kryptoměny mě fascinují a myslím, že jsou budoucnost ekonomiky. Osobně preferuji dlouhodobé investice ale nebráním se i promyšlenému riskování. Pokud se vám články líbí, můžete mě podpořit zde: 1DU8m33NjdZhFiUyBEb6ue9UAR2wX47H7N

Komentáře