Jak prodat Bitcoin a vybrat si své zisky v dolarech, eurech a jiných fiat měnách

Jak proměnit Bitcoin na hotovost?

Nejčastější otázka nováčků v kryptosvětě je, jak proměnit svůj Bitcoin na dolary, eura, libry nebo jakoukoliv jinou měnu. Ať jste jakkoliv zarputilý hodler, jednoho dne přijde ten čas, kdy budete muset kousek svého portfolia prodat a přeměnit jej na trochu použitelnější platidlo. Proto si v dnešním článku řekneme, jak prodat Bitcoin a realizovat zisky.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Jak proměnit Bitcoin za dolar, euro, či jiné konvenční měny

Prodejte své Bitcoiny na směnárně

Nejvíce populární možnost, jak prodat své Bitcoiny, je prodat je na směnárně jako např. Coinbase nebo Gemini.

Když si na jedné z těchto směnáren vytvoříte účet, tak po absolvování procesu KYC (Know your customer- proces ověření identity) vám burzy umožní přiřadit si svůj bankovní účet k účtu na burze, abyste si mohli bez problémů vybírat své peníze.

Mohlo by vás zajímat: Bitcoin a kryptoměny – Návod a příručka (nejen) pro začátečníky

Jak směnit BTC za dolar na Coinbase

Pokud již máte účet na Coinbase a na něm i nějaké Bitcoiny, které byste chtěli prodat a peníze si poslat na svůj účet, postupujte následovně:

Přejděte na stránku „Buy/Sell”.

Tam si vyberte, do které peněženky si přejete převézt své prostředky.

Rozhodněte se, kolik si chcete vybrat

Zadejte částku v dolarech, jakou si chcete poslat na svůj účet v bance. Po zadání částky vám Coinbase automaticky vypočítá, kolik BTC budete muset obětovat, abyste dostali danou částku v dolarech.

Nemáte dostatek BTC? Coinbase vás na to upozorní a bude požadovat, abyste zadali novou částku.

prodat bitcoin coinbase

Co se bude dít poté, jak požádáte o vyplacení?

Poté, co potvrdíte částku, jakou si chcete nechat vyplatit, je už třeba jen čekat, protože systému Coinbase většinou trvá několik dní, aby uskutečnil transakci.

Jak směnit Bitcoin za dolary na Gemini

Další možnost, kterou lidé často využívají, když chtějí prodat své Bitcoiny a nechat si poslat peníze na svůj účet v bance, je směnárna Gemini.

Pokud jste se rozhodli prodat své Bitcoiny, na stránce Gemini klikněte na „Sell” kolonku. Na rozdíl od Coinbase, na Gemini musíte nejprve své Bitcoiny manuálně prodat, kdežto Coinbase to dělá automaticky.

Převeďte Bitcoin na dolary a ty pošlete na svůj účet v bance

jak proměnit bitcoin za hotovost

Nyní je čas, abyste si své peníze poslali na účet v bance, který byste měli mít uvedený ve svém profilu na směnárně.

Vyberte si způsob výběru, jaký je vám nejsympatičtější, potvrďte transakci a už jen čekejte, než vám na účet dorazí vaše sladké peníze.

Směňte své Bitcoiny za jakoukoliv fyzickou měnu na LocalBitcoins.com

jak realizovat zisky

Jeden z velmi oblíbených způsobů, jak prodat Bitcoiny za fiat, je i stránka LocalBitcoins.com. Jedná se o P2P službu, v principu podobnou bazaru, na níž může Bitcoiny prodávat kdokoliv bez nutnosti ověření identity.

O prodeji Bitcoinů na LocalBitcoins.com jsme si pro vás připravili článek, kde máte postup vysvětlen do nejmenších detailů spolu s vysvětlením principu, na jakém LocalBitcoins.com pracuje, na co si dát pozor při koupi/prodeji Bitcoinů na takovém inzertním portálu a mnoho jiného. Čtěte jej zde.

Pokud máte nějaké dotazy, nebo chcete jen vyjádřit svůj názor, zanechte nám komentář pod článkem. A pokud se vám článek líbil, sdílejte jej se svými přáteli a šiřte tak povědomí o kryptoměnách.

Nově jsme založili také první CZ/SK komunitní CHAT skupinu. Připojte se k nám zde.

Sdílet

Autor

Komentáře

Zanechat komentář