Order book – Jak sledovat situaci kryptoměn na všech burzách dohromady

Každý, kdo má již zkušenost s nákupy a prodeji kryptoměn na burze si jistě všiml způsobu, kterým se na burzách tvoří cena. Proti sobě stojí vždy strana nabídky a strana poptávky, obě zastoupeny určitým počtem obchodníků a ještě větším počtem algoritmů. Tyto strany nabídky a poptávky nám na trzích vizualizuje kniha objednávek, neboli order book.

Existuje mnoho technik, jak využít informace z order booku ve svůj prospěch a v budoucnu si některé z nich ukážeme v praxi. Tento článek má za cíl představit agregovaný order book, neboli součet všech nabídek a poptávek na všech významných BTC burzách. Podívejte se na vysvětlující video níže, které bylo pořízeno minulé pondělí v momentě, kdy nám cena po pozitivním impulsu z rétoriky Evropské komise prolomila level 10 000.

 

Agregovaný order book je možné sledovat kdykoliv online na tomto odkazu

V praxi z něj můžeme rychle a pohodlně vyčíst několik zajímavých informací:

  • aktuální situace ve formě rovnováhy, nebo přetlaku na jedné či druhé straně
  • likviditu na trzích a rozdíly ve vnímání ceny na jednotlivých burzách
  • potenciálně významné úrovně ve formě ostrých hran – levelů s velkými čekajícími objednávkami
  • při prudkých růstech a propadech lze odhadnou zóny, kde se pohyb minimálně krátkodobě zastaví
Sdílet

Autor

Ing. Tomáš Mirzajev je trader, podnikatel a konzultant, který pod hlavičkou Financial Progress Group a.s. pravidelně vystupuje na investorských akcích jako populizátor tradingu a kryptoměn. Zabývá se vývojem automatizovaných obchodních systémů a komplexním přístupem k agresivním investičním strategiím. V minulosti působil v mezinárodním týmu 1. evropského online brokera a podílel se na stanovení a exekutivě korporátní strategie v rámci regionu CEE.

Komentáře

Zanechat komentář