Bitcoin peněženka – je vážně bezpečná hardwarová peněženka?

Dobrá pověst nejznámějších hardwarových peněženek Trezor byla nedávno zpochybněna, když se v srpnu objevila zpráva o tom, že se hackerům podařilo peněženky infiltrovat.
Trezory jsou údajně bezbranné I vůči jednoduchým “hackům” a může dojít ke krádeži či k identifikaci privátního klíče. Bitcoin peněženka Trezor je stále ale velmi doporučenou volbou pro uchování bitcoinu a kryptoměn.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Jak se útok mohl uskutečnit

Trezor se o incidentu zmínil na oficiálním blogu. Také vysvětlil, jak se útok uskutečnil. Jádro privátního klíče bylo uloženo ve flash paměti a bylo přesunuto do RAM paměti zařízení během provozu.
Někdo, kdo měl přístup k zařízení a firmwaru mohl vydolovat jádro z paměti RAM.
Vypadá to, že chyba bezpečnosti je limitována pouze na zařízení Trezor, takže se spotřebitelé jiných značek peněženek nemusí obávat o jejich účty. My preferujeme peněženku Ledger Nano S, kterou si můžete zakoupit za nejlepší cenu zde!

Odezva Trezoru na útok

Podle oficiálního blogu už Trezor vydal bezpečnostní update firmwaru na verzi 1.5.2, aby zabránil dalším problémům a eliminoval všechny slabosti. Navíc chystá Trezor tým novinku v podobě nového produktu – Trezoru 2 a dá se předpokládat, že udělá vše pro to, aby se podobné útoky ničicí jeho reputaci již neopakovaly!

S novou verzí je podle firmy šance na úspěšný kyber-útok minimální.
Je však nutné, abyste si verzi updatovali.

Aktualizováno: Český Trezor tým úspěšně implementoval aktualizovaci své Bitcoin peněženky a stále se drží mezi nejbezpečnější hardware peněženek na globálním trhu. Trezor také velmi ochotně komunikuje s krypto komunitou, což je velkou výhodou pro začátečníky i ostřílené. Za nás rozhodně doporučujeme podpořit českou společnost.

Pokud nechcete riskovat ztrátu vaší kryptoměny, pořiďte si jednu z nejlepších HW peněženek na trhu zde či zde

Dále doporučujeme naši rubriku a Bitcoin peněženkách. Najdete v ní také jak uchovat kryptoměny. Rubrika včetně článku jsou pravidelně aktualizované. Viz zde: Peněženky kryptoměn

Sdílet

Autor

Jsem kryptonadšencem a vývojařem počítačových programů. Dávám přednost krátkodobým a rizikovým investicím do kryptoměn, ale i jiných aktiv.

Komentáře

Zanechat komentář