Kryptoměna Bitcoin je ze své podstaty politický manifest svobody. Není se proto čemu divit, že globální politika jeho cenu ovlivní ve velké míře. Nedávná aktiva vlád po celém světě dokazuje, že individuální jedinci po celém světě požadují možnost nakládat se svými penězi podle svého uvážení. Digitální zlato nabývá na významu i přes to, že cena BTC klesá.
Jsou vaše peníze opravdu vaše? Podle posledních zpráv, jež můžeme číst po celém světě v seriózních a uznávaných médiích říkají, že ne. Monetární politika států z celého politického spektra díky obchodní válce napříč světem ve výsledku ubližuje jednotlivcům. Za posledních několik měsíců se tyto níže uvedené příběhy staly velkou možností pro rozvoj, jež digitální zlato tolik potřebuje.
Mohlo by vás zajímat: BTC na 16 000 dolarů: Bude se anonymní analytik poprvé mýlit?
Turecká vláda zmrazí 3 miliony bankovních účtů – kryptoměna Bitcoin na vzestupu
Informační web BeinCrypto přišel se zprávou, která jinak do českých médií nepronikne. Turecká vláda oznámila, že zmrazí bankovní účty všech osob, jež dluží na daních nebo se topí v dluzích. Přes 2,5 milionu lidí, jež dluží na daních v relativně chudém Turecku, bude mít zmraženo své účty. Dalších 800 000 právnických a fyzických osob přijde o účty, protože se topí v dluzích. Tento krok demonstruje, proč potřebujeme digitální měny jako je kryptoměna Bitcoin. Pokud stát může lidi naprosto odříznout od peněz, jak se pak dá zabránit nástupu diktatury?
V Hongkonské bance a bankomatech dochází peníze
Některé bankomaty v Hongkongu již nemají v sobě žádnou hotovost. Rezervy byly vyčerpány a zmítané město se tak ocitá na kraji finančního kolapsu. Bankomaty jsou vlastněné bankou HSBC jsou nyní naprosto prázdné, protože obyvatelé Hongkongu chtějí co nejrychleji převést své prostředky do fyzických rezerv. To je důsledkem čínského sledování toků peněz obyvatel na ostrově. Pevninská Čína zatím pouze sleduje, jak roste nenávist. Spolu s ní roste i P2P obchod kryptoměn, hlavně BTC. Cena BTC sice klesá, ale používání kryptoměny nabylo v tomto velkoměstě zásadních rozsahů.
Indická banka PMC má zákaz nabízet výběr vložených peněz
Státní rezervní indická banka v nedávné době nařídila bance PMC, aby pozdržela výběry ze svých účtů. Důvodem je probíhající vyšetřování celé instituce. Nyní mají zákazníci možnost vybrat si z každého účtu pouze 1000 rupií, což je pro indickou rodinu žalostně málo. Týká se to všech účtů. Od těch spořících po ty běžné.
Banka má také zákaz udělovat půjčky, prodávat akcie či půjčovat si prostředky. Nikdo nesmí do banky posílat peníze. Tato masivní akce má pokračovat dalších 6 měsíců, tedy alespoň podle zpráv z Times of India. Jak si můžete představit, mnoho dělníků bylo zanecháno v šoku, když zjistili fakt zmražení svých prostředků.
Mohlo by vás zajímat: Fear & Greed Index: Investoři mají strach
Digitální zlato je nicméně v Indii velice problematické sehnat. Cena BTC se zde pohybuje o několik procent výše, než v západní civilizaci. Na federální úrovni je Indie ke kryptoměnám velice striktní. Funguje jen několik směnáren a monetární politika se snaží kryptoměny vytlačit. Kryptoměna Bitcoin se nicméně obchoduje s pomocí P2P překupníků.
Evropská centrální banka zvyšuje kvantitativní uvolňování
Co je kvantitativní uvolňování? Souvisí s tím cena BTC?
Kvantitativní uvolňování je monetární politika, kterou využívají centrální banky po celém světě ke stimulaci ekonomiky. Používá se převážně v době nastupující recese ve snaže prodloužit dobu růstu. Centrální banka uvolňuje prostředky tím, že nakupuje finanční aktiva od komerčních bank. Tím logicky zvyšuje jejich cenu i nabídku peněz. O této politice se nejvíce začalo mluvit v roce 2007, kdy vypukla hypoteční krize. Mezinárodní měnový fond a americký FED do dnes tvrdí, že kvantitativní uvolňování pomohlo znovu nastartovat ekonomiku v rekordním čase.
Prezident ECBcMario Draghi řekl, že banka “zrestartuje” svoje výpočty kvantitativního uvolňování. Se zprávou přišel měsíčník Forbes. Do bank se ukládá stále méně peněz, což je způsobenou stagnací Evropských gigantů jako je Německo. Poptávka musela být vyrovnána i za cenu inflace, takže bylo potřeba začít znovu s tiskem a s další vlnou uvolňování.