Bitfinex je kryptoměnová směnárna. Jedna z největších na světě, ačkoliv její aktivity provází mnoho kontroverzí. Bitfinex se rozhodl spustit Lightning Network pro stablecoin Tether. O připravované novince prvně informoval internetový magazín The Block. Zpráva vyšla 31. května.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Podle zprávy se vedoucí oddělení technologií Paolo Ardoino řekl magazínu, že společnost plánuje spustit později v tomto roce Lightning Network pro stablecoin Tether. Společnost za účelem této novinky přijala spolupráci s projektem RGB. Ten je ale open source, což znamená, že každý může na projektu pracovat. Velmi podobně funguje například Wikipedie.

Mohlo by vás zajímat: Facebook kryptomena GlobalCoin bude spustená v Q1 2020

Podle kryptoměnového informačního webu GitHub je projekt RGB “naprosto zdarma, open source, neziskový a komunitně orientovaný”. Cílem projektu je vyvinout standardní produkt, který bude orientován na Bitcoin a jeho Lightning Network. Magazín The Block také cituje Ardoino, který produkt komentoval:

“Je to jedna z nejvíc cool věcí.”

CTO společnosti dále oznámil, že Bitfinex chce dát ruku k dílu a podpořit vývoj LN. Oficiální zpráva vydaná Tetherem v dubnu 2017 mluví o tom, že společnost má plány na LN.

Cointelegraph vydal článek, ve kterém oznamuje, že Tether uzavřel strategické partnerství s mateřskou firmou Block.one, která má dceřiný projekt EOS. Právě na něm by měl stablecoin v budoucnu fungovat,

Stablecoiny se naprosto utrhly ze řetězu. Například Facebook uzavřel partnerství s velkou americkou kryptoměnovou směnárnou, aby mohl vytvořit vlastní stablecoin Globalcoin.

Bitcoin a jeho cena

Kryptoměna Bitcoin v době psaní článku bojuje s propadem z 8700 dolarů na 8321 dolarů. Nicméně MACD na půlhodinovém grafu ukazuje mírnou odvetu býků, která vrátila kryptoměnu zpět na 8528 dolarů. Bitcoin je tedy na denním grafu v mínusu dvou procent.

Mohlo by vás zajímat: Forbes: Bitcoin halving by mohol spôsobiť, že cena BTC dosiahne ATH

Nicméně v době, kdy Bitcoin tvoří jednu past na býky za druhou, některé kryptoměny zaznamenaly růst. Například kryptoměna Tron (TRX). Justin Sun totiž oznámil, že 3. června ukáže světu skvělou novinku.

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář