Nová verze nabízí lepší efektivitu využití energie. Nicméně aktualizace potřebuje další testování, než může být doporučená všem uživatelům.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Tipy kde koupit kryptoměny: Kde a jak nakoupit spolehlivě kryptoměny

Uživatelé Litecoinu (LTC) mají možnost nainstalovat si rozsáhlou aktualizaci 0.17.1, která nabízí vyšší výkon. Projektový tým nicméně varuje, že spuštění nové verze a následný pokus o přechod zpátky na starší verzi může vyústit v nutnost stažení celého blockchainu. Týká se to hlavně těch, kteří spravují nody.

Na aktualizaci se stále pracuje. Je nyní ve fázi testování a stále v sobě může skrývat chyby. Proto je nová verze doporučována hlavně zkušeným uživatelům.

Aktualizace přichází v časem, kdy LTC zažívá zajímavý růst v ekosystému kryptoměn. Litecoin zve nové obchodníky a zažívá robustní aktivitu na trhu. LTC se obchoduje v době psaní článku na 57,80 amerických dolarů. Za posledních 24 hodin zažívá kryptoměna obchodní objem v podobě 2,1 miliardy dolarů. Ačkoliv větší průlom je stále nejistý, obchodníci sledují psychologickou hranici 60 dolarů. Oproti Bitcoinu si Litecoin také vede dobře. Obchoduje se za 0,0148 BTC.

V posledních několika měsících zažil Litecoin narůst aktivity těžařů, která je pevně svázána s cenou aktiva. Síť zažila tříměsíční špičku v podobě 267 TH/s, tím se vrátila na úroveň naposled viděnou v říjnu 2018. LTC je často nazýván “mrtvým” tokenem, ačkoliv cenově se právě teď nachází Litecoin mezi nejlepšími nárůsty v roce 2019.

Mohlo by vás zajímat: Coinbase nyní tvrdí, že nikdy nesdílela důležité data

Podle webu Blocktivity má v době psaní článku Litecoin přes 27 000 transakcí za 24 hodin. Token je také relativně jednoduchý ke každodennímu používání.

Kryptoměna nabírá na otáčkách a mnoho obchodníků předpovídá další zisky, které by mohly dosáhnout dřívějších vrcholových hodnot:

“Vím, že to zní šíleně, ale předpovídám, že Litecoin dosáhne 100 dolarů v příštích 2-3 týdnech. Myslím si, že můžeme jít až na 180 dolarů dříve, než nastane halving”

Aktivum se nyní musí udržet nad kritickými 56 dolary. Své dno zažil Litecoin na 22 amerických dolarech v prosinci roku 2018, nicméně od té doby nabral na dobrém směru.

Halving a dopad na trh

“Halving” je dalším důležitým faktorem, na který je třeba dávat si pozor. “Halving” je situace, kdy kryptoměna sníží o polovinu odměnu za každý vytěžený blok. Tím se drasticky snižuje prodejní tlak na trhu a obecně má proto tato situace pozitivní dopad na cenu aktiva.

Mohlo by vás zajímat: Lightning network narostl o 20 % – podpora CEO Twitteru

Ani autor, ani tým Cryptosvet.cz není finančním poradcem, proto by neměl být text brán jako rada. Autor textu v době psaní článku nedrží žádné LTC a důrazně doporučuje každému před obchodem udělat si vlastní průzkum trhu.

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář