Americký kryptoměnový nadšenec a podnikatel John McAfee nemění své plány na to stát se prezidentem Spojených států Amerických. A to ani poté, co byl donucen k útěku do exilu. Ve své kandidatuře by se chtěl snažit o propagaci a lepší právní pokrytí kryptoměn. Kandidatura byla ohlášená téměř ve stejnou chvíli, jako útěk do mezinárodních vod. K tomu byl podnikatel donucen, protože ho ve Státech hledají kvůli podezření z daňových podvodů. McAfee to oznámil ve svém videu uveřejněném na sociální síti Twitter.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Tipy kde koupit kryptoměny: Kde a jak nakoupit spolehlivě kryptoměny

Kryptoměny a McAfee

McAfee je ve světě kryptoměn velmi známou osobností. Nicméně jeho cesta ke kryptoměnám byla velmi složitá. V roce 1987 založil softwarovou společnost McAfee Associates, která se zaměřovala na bezpečnostní počítačové systémy. V roce 2016 se stal CEO MGT Capital Investment, což byla v té době firma pohybující se v herním průmyslu a na poli počítačové bezpečnosti. Z té udělal McAfee firmu zkoumající blockchain a těžící kryptoměnu Bitcoin.

V roce 2017 se podnikatel bral za jednu z předních osobností a expertů na kryptoměny. Během druhé poloviny téhož roku udělal mnoho predikcí, které ale trh roku 2018 naprosto pohřbil. Mezi jeho nejznámější predikce se počítá to, že Bitcoin do roku 2020 překoná hranici jednoho milionu amerických dolarů. Své tvrzení podpořil tím, že pokud se tak nestane, “sní svůj vlastní penis”.

Mohlo by vás zajímat: Ken Rogoff: Kryptomeny nenahradia klasické peniaze

Tento Tweet se ve vodách kryptoměnové komunity stal legendou. Vznikl dokonce i web, který postup jeho sázky mapuje. Ten si můžete prohlédnout zde.

Daňové úniky, útěk z USA a prezidentská kampaň

Kontroverzní podnikatel 22. ledna 2019 na Twitteru zmínil, že se dozvěděl o plánovaném přelíčení, ve kterém se měly probírat jeho daňové úniky. K takovému závěru došel McAfee sám poté, co prozradil, že přes osm let neplatil daně.

Mohlo by vás zajímat: Tron (TRX) vďaka BitTorrent (BTT) airdropu opäť rastie

“IRS (Finanční úřad Spojených států amerických) svolal velkou porotu ve státě Tennessee, aby obvinil mě, moji ženu a čtyři z mých spolupracovníků z nespecifikovaných daňových podvodů.”

Podnikatel na svých videích mluvil z lodi na neznámém místě, podle zpráv z mezinárodních vod, odkud, jak sám řekl, plánuje dále pokračovat ve své prezidentské kampani.

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář