Méně známé informace o technologii kryptoměn

Rok 2017 zatím byl pro kyber bezpečnost velmi rušným. Světem se hemží zprávy o hackerských útocích a úniku informací. Kryptoměny, formy digitálních plateb, byly také žhavým tématem v médiích. Zde Vám představíme sedm informací, které se jen tak někde nedozvíte.

Většinou jsou kryptoměny popisovány jako domény kyberzločinců a finančních podvodníků.
To je jedním z důvodů, proč nebylo ještě donedávna přijetí těchto technologií příliš vřelé.

O tom, že kryptoměny s sebou nesou určitý risk, není pochyb. V případě nových technologií je tomu tak vždy. Důvěra v internet v devadesátých letech také nebyla bůhvíjaká. Kryptoměny mají ale větší potenciál, než býti pouhou platbou za zboží. Mohou být využívány v širokém spektru obchodních souvislostech.

Přestože existuje několik stovek druhů kryptoměn, zde se soustředíme na princip jejich technologie.
Blockchain, peer-to-peer protokol využívající kryptografii, tvoří základ spolehlivosti plateb týkajících se kryptoměn. Kromě možnosti plateb existuje mnoho jiných způsobů využití této technologie.

 

Zde je sedm z nich:

 1. Vytvořte elektronickou smlouvu

Blockchain lze použít k vytvoření smlouvy mezi více stranami tak, že si navzájem nemusí věřit a nemusí věřit ani žádné třetí straně. “Blockchain kontrakt” může být uzpůsoben k uvolnění prostředků pouze po splnění daných podmínek smlouvy. Představte si, že jedna strana vezme zálohu za půjčení předmětu. Záloha se vrátí, pokud obě strany použijí klíče k dokončení transakce; sám se k prostředkům nikdo nedostane.

 1. Půjčujte své vlastnictví

Přes blockchain je možné někomu vypůjčit své vlastnictví (jako auto, mobil nebo dům) pomocí “blockchain kontraktů”. Zařízení může být upraveno a díky funkci “Smart Property” ho lze ovládat pomocí “blockchain kontraktu”. To znamená, že mnoho různých předmětů ( fyzických či virtuálních ) může být sdíleno s lepší kontrolou jejich využívání.

 1. Inzerujte

Blockchain tagging Vám umožní připojit k platbě krátkou zprávu a webový link. Některé společnosti inzerují své produkty tak, že posílají menší obnos s reklamou na náhodnou adresu. Otázkou je, zda se nejedná o spamování, ale aspoň je příjemci zaplaceno.

 1. Podpořte léčbu nemocí

Tím, že vypůjčíte výpočetní výkon infrastruktuře blockchain, můžete být odměněni menší částkou kryptoměny. Také známo jako mining ( těžba ), zisk závisí na ceně elektřiny a může být nízký. Případně, místo finanční odměny, můžete podpořit dobrou věc přes některý projekt blockchain infrastruktury.

 1. Vytvořte si vlastní měnu

Technologie blockchain byla vynalezena před několika lety jako open source projekt a časem byla vylepšena mnohými programátory. Bylo přidáno několik vylepšujících prvků jako je označování peněz nebo připojení krátké zprávy k transakci. Tyto prvky Vám za použití blockchainu umožní vytvořit vlastní směnitelnou měnu. Budete tak moci lépe kontrolovat, jak jsou Vaše prostředky využívány.

 1. Převod 81 milionů dollarů za poplatek 4 centy

Služby převádění peněz, jako např. Internetové bankovnictví nebo mobilní platby, se v poslední době staly hodně oblíbenými. Neobejdou se však bez poplatků, někdy i velmi nákladných. Na druhou stranu, poplatky za převod peněz přes blockchain jsou momentálně mimořádně nízké.
Příkladem může být převod 81 milionů dolarů přes blockchain, který stál pouze 4 centy a transakce se uskutečnila během 20 minut.

 1. Plaťte  kryptoměnou své zaměstnance

  Říkáte si, co to je za nesmysl? Omyl!

  Zeptejte se zaměstnanců burz, jako je Poloniex, Bittrex a dalších velkých burzovních hráčů. Tam s dolarem nepočítejte a připravte se na výplatní pásku v Bitcoinech.
  Zavedením virtuální výplaty do dalších odvětví se otevře možnost častějších výplat ( denních či výplat v reálném čase).
  Jak to bývá se vším, asi na výplatu v kryptoměně nepřistoupí všichni zaměstnavatelé okamžitě, ale časem, až se kryptoměny stanou široce důvěryhodným médiem, můžete být placeni v kryptoměně i VY.

 

A co vy? Chtěli byste dostávat zaplaceno v kryptoměně? Pochlubte se v komentářích!

 

Autor: ŠubA

Sdílet

Autor

Jsem kryptonadšencem a vývojařem počítačových programů. Dávám přednost krátkodobým a rizikovým investicím do kryptoměn, ale i jiných aktiv.

Komentáře

Zanechat komentář