Každým dnem se více a více dostává technologie blockchain do reálného světa, až někdy zůstává rozum stát nad tím, jak se jí to vlastně povedlo a ve kterých odvětvích lidského života ji lze spatřit. Přesně v tomto duchu bude dnešní článek, ve kterém si přiblížíme vizi zdravotnictví v prostředí metaverse. Digitální svět evidentně nezná hranic, a počítá s tím, že i virtuální avataři mohou být nemocní.
Metaverse ve zdravotnictví
V posledních měsících se NFT a metaverse dotkly mnoha odvětví jako jsou například již zmíněné fitnes, umění, móda, film, hudba a mnoho dalších, ovšem to, že budeme tyto technologie potkávat i v prostředí zdravotnictví, to by asi čekal málokdo. I když je pravdou, že dva roky, kdy svět sužovala pandemie, určitě podnítil nejednoho zdatného vývojáře nad myšlenkami ohledně spojení právě těchto dvou světů.
Určitou vlaštovkou, která pracuje na digitálním prodeji svých produktů je společnost
Walmart. Tou se nejspíše inspirovala společnost
CVS Health, která požádala registraci NFT známek určených k virtuálnímu prodeji jejich zboží. Evidentně nově vznikající
decentralizované zdravotnictví, tak dostalo první reálnou podporu. Společnost
Forbes publikovala článek, který zkoumal vliv blockchainu na zdravotnictví s poukázáním na možnosti snížení nákladů na zdravotní péči.
Navíc díky přechodu zdravotnictví do prostředí metaverse by znamenalo odlehčit fyzickým ordinacím v případě dalších pandemických vln, se kterými evidentně tato vize zdravotnictví počítá. Je sice pravdou, že digitální prohlídka u lékaře nenahradí v žádném případě tu fyzickou, ale co se týče například poradních služeb, mohla by být metaverse pro zdravotnictví přínosná.
Zobrazeno: 579